Úbytok na váhe a celulitída – aká je medzi nimi spojitosť?

Keď schudnete, pravdepodobne by očakávate, že sa zbavíte, alebo prinajmenšom zredukujete svoju hrboľatú kožu.

Bohužiaľ, často to takto nefunguje. Prečo?

pomerančová kůže

Celulitída je dnes úplne bežná – štúdie odhadujú, že ňou trpí 80% až 90% žien. Ale to, čo ju spôsobuje, sa líši od človeka k človeku, hovoria lekári.

Rozsah celulitídy závisí od mnohých faktorov vrátane genetiky, veku, hrúbky kože, pohlavia a množstva tuku na tele.
 
Bez ohľadu na hmotnosť, každý človek môže trpieť celulitídou.
 
Mnohí si myslia, že keď schudnú, zbavia sa aj celulitídy. Nemusí to tak byť. Je síce pravda, že diéta a pravidelné cvičenie zmierňujú príznaky celulitídy, avšak nevyriešia ju úplne.
 
Odporúča sa venovať sa vysoko intenzívnemu cvičeniu, vďaka ktorému sa zbavíte tuku a nadobudnete svalovú hmotu. Výsledkom je stenčenie vrstvy podkožného tuku, stenčenie kože a zníženie napätia.
 
Opakujeme, že niekedy sa celulitídy nedá zbaviť úplne, pretože máme takú stavbu tela, akú máme.
 
Výskum naznačuje, že celulitída je geneticky podmienená, takže nie vždy je cvičenie účinné.
 
„Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, celulitída nie je problémom s hmotnosťou,“ povedala lekárka z oblasti dermatológie a kozmetickej chirurgie. „Dokonca aj veľmi štíhle osoby môžu mať celulitídu a z medicínskeho hľadiska je považované za normálne mať ju.“

Niektoré kozmetické ošetrenia a krémy sú vraj zamerané na riešenie celulitídy, ale experti sú z hľadiska ich účinnosti skeptickí.

běh

„Skepticizmus vychádza zo skutočnosti, že žiadna lokálna liečba nemôže účinne liečiť niečo, čo sa vyskytuje na celom povrchu kože,“ vysvetľujú lekári. „Krémy, ktoré sú v súčasnosti na trhu, dokážu pomôcť so suchou pokožkou tým, že ju hydratujú – čím vytvoria ilúziu, že celulitída je zmizla.“

Podľa lekárov bohužiaľ neexistujú žiadne účinné lieky či liečba, ktoré by úplne odstránili celulitídu.

4.2
27