Atény mesto histórie aj zábavy

Atény počet obyvateľov obsadzujú v rebríčku najväčších miest v Európe vrchné priečky pri porovnávaní európskych veľkomiest v počte obyvateľov. Na mnohých zoznamoch na internete ju môžete nájsť aj medzi prvými desiatimi mestami v závislosti od roku sčítania obyvateľstva. Určite nikomu nemusíme hovoriť, že Atény sú hlavným mestom Grécka, ktoré sa nachádza na juhu balkánskeho poloostrova. Atény sú od nepamäti lákadlom mnohých turistov, ktorí sem putujú nie len za antickou históriou, ale aj dobrou zábavou. V Aténach to naozaj žije hlavne v jarných mesiacoch, ktoré sú svojou teplotou a klímou najlepšie na turistiku obhliadku mesta.

Atény

Okrem najznámejšieho Parthenonu, ktorý sa jednoducho v Aténach nedá prehliadnuť by ste určite mali navštíviť aj známe staré „sídlisko“ Plaka s malými uličkami a tradičnými gréckymi domčekmi, ktoré vás ohúria svoju farebnosťou a na chvíľu sa ocitnete v gréckej rozprávke, v ktorej vy budete hlavným hrdinom. Nezabudnite sa tiež posilniť v nejakej starej rodinnej taverničke, kde vás radi obslúžia veselí grécki domáci, ktorí si každého turistu uctia na svoj tradičný grécky spôsob – Ouzom (grécka pálenka). Keď sa vynoríte z úzkych rozprávkových uličiek, znovu na vás bude dýchať antický duch z námestia Monastiraki v podaní rôznych antických artefaktov a váz a pohárov, ktoré si môžete so sebou odniesť ako suvenír.

zájazd

Taktiež na tomto námestí nájdete aj klobúky, ak by vám veľmi svietilo slnko pri potulkách Aténami alebo nejaké to oblečenie, či pekné kožené topánky aké nosili v starovekom Grécku. Okrem potuliek starovekými pamiatkami ako je rímska, alebo grécka Agora, či Hadrianová knižnica, nezabudnite obísť aj grécky parlament, kde niekoľkokrát do dňa môžete vidieť výmenu stráže. Večer sa určite zastavte na nejaký koktail, alebo na grécky Mythos, alebo Fix (Obe sú značky gréckeho piva) niekde na brehu mora. Plno barov a nočných klubov nájdete práve tam.