Prečo spoznať krajinu východu, nazývanú India?

Krajina s krásnou prírodou, bohatou kultúrou a zároveň druhá najľudnatejšia krajina sveta. To sú podoby Indie. Možno vás niekedy napadlo, spoznať úplne inú krajinu, krajinu východu. Ak áno  India je vhodným typom pre vás.
Možno viete, že krava je tu posvätné zviera. Toto zviera tu nájdete prechádzať sa voľne po prírode ale i vo väčších mestách. Takmer 60% obyvateľstva sú vegetariáni. V krajine východu je šesť ročných období. Jar, leto, jeseň, zima ale tiež letný monzún a zimný monzún. Pre tieto ročné obdobia sa miestny obyvatelia rozhodli postaviť kúpele no nie hocaké. Sú to kúpele pre slony, ktoré im pomáhajú prekonať najväčšie horúčavy. Nájdete ich v meste Guruvayur.

chrám
 
Krásnym miestom, ktoré sa určite oplatí vidieť je Harmandir Sahib v meste Amritsar.  Ide o zlatý chrám v ktorom denne nasýtia niekoľko desiatok tisíc ľudí úplne zadarmo. Netýka sa to len miestnych, ale i zahraničných turistov. Chrám je otvorený 24 hodín denne. No pred vstupom je povinné vyzuť si topánky a poriadne si umyť nohy.
Určite najznámejšou pamiatkou je Tádž Mahal. Ide o bielu stavbu zdobenú drahokamami a čiernym mramorom. Toto miesto si určite zamiluje každý človek. Tádž Mahal, patrí k miestam, ktoré vám ešte dlho budú behať po rozume. Vraví sa, že človek, ktorý ho raz navštívi bude chcieť absolvovať návštevu znovu.

sloni
 
Pri ceste do Indie, určite nemôžete vynechať  červenú pevnosť Dillí. Je to mesto plné mešít a ľudí. No pozor nejde o žiadnu romantiku. Všade rozvoniavajúce koreniny a kari, vám určite utkvejú v pamäti. V Dillí sa určite oplatí vidieť Háremovú mešitu.
 Kašmír, inak nazývaný aj rajom na Zemi. Túto prezývku mu vymysleli všetci, ktorí ho navštívili. A právom.  Je to hlavne kvôli jeho prírode. Na lúkach tu rastú tulipány a krókusy, túto dokonalú panorámu dotvárajú krásne zasnežené hory. V očiach  mnohých turistov zo západu, je Kašmír miestom teroristov, a to je dôvod prečo sem takmer nikto nechodí.
Ak máte radi modrú farbu určite navštívte mesto Jodhpur. Ide o modré mesto, plné modrých domov. Je to nezabudnuteľný  zážitok. Týči sa tu tiež najväčšia pevnosť sveta, pevnosť Mehrángarh. Za jej múrmi  sa lesknú kráľovské komnaty, ktoré kedysi slúžili kráľom.

koření
 
India je veľmi krásna krajina, plná farieb, prenikavých vôní, nádhernej krajiny, a dobrosrdečných ľudí. Ak uvažujete, ktorú krajinu spoznať India je určite, krajinou ktorú si zamilujete.