iOS vs. Android

Ako sú pomyselné vojny medzi východom a západom, tak sú vojny aj medzi užívateľmi Androidu a iOS. Sú to práve používatelia, teda my, ktorí si tieto dva systémy vybrali už od počiatku a ostali im verní až do dnes.

bloger
 
V akých smeroch sa líšia?
 
iOS je spracovaním jednoduchší a bezpečnejší. Najmä kvôli ochrane súkromia je táto platforma o čosi uzavretejšia ako konkurenčný Android. iPhony sa správajú viac ako smartfóny, ktoré síce neponúkajú toľko možností, no o to je ich ovládanie jednoduchšie. iOs v sebe zachováva informácie a jednotlivé detaily s inými zariadeniami Apple neprepája. No opak je Android. Hneď po prihlásení do emailového účtu ponúkne obrovské množstvo možností. Google sa tu vyhral.
 
Ľudia, ktorým programovanie nie je cudzie sa vedia doslova vyhrať s Androidom a upraviť si ho do detailov, takže je stvorený na customizáciu, čo u iPhonoch nebadať.
Majitelia Androidu majú onoho viac aplikácii na výber v obchode Google Play. V konkurenčnom Apps Store je o zopár aplikácii menej, ale za to úplne všetky spĺňajú prísne bezpečnostné kritéria.

google
 
Obe platformy majú niečo do seba a jedine zákazník a jeho preferencie sú v tomto prípade kľúčové.
Výhodou iOS-u je bezpečnosť, ktorá v porovnaní s Androidom je na vyššej úrovni a používateľom hrozí oveľa menšie nebezpečenstvo, že ich zariadenie niekto, alebo niečo napadne. Jedinečným ho robí takisto optimalizácia, čo znamená, že najnovšia verzia iOS bude fungovať aj na starších iPhonoch.
Pre fanúšikov Androidu zase výrobcovia ponúkajú široké portfólio modelov s rozličným dizajnom a cenou už za niekoľko desiatok eur. Majitelia Androidu majú takisto jednoduchú možnosť prejsť zo starého modelu na nový lebo dáta sú prepojené s Google účtom, ktorým sa do nového smartfónu užívateľ prihlási. Apple akceptovalo iCloud aj pre smartfóny s operačným systémom Android.
 
Tak čo? A ty si užívateľ akej platformy?
 

Ohodnoťte příspěvek