Ako vyberať tie správne šperky pre nevestu


Vychádzajme z predpokladu, že svadobné šaty budú biele. Dnes už ne je totiž ničím zvláštnym, že nevesty siahnu aj po menej bežnej farbe. S bielou farbou sa nám automaticky spája strieborná farba. Tá je samozrejme ideálna, no ani zďaleka jediná.

kroužky
 
Stará dobrá klasika
 
Ak nechcete zbytočne experimentovať, tak určite siahnite po starej dobre striebornej farbe. Strieborné náušnice môžu byť doplnené kamienkami a to isté platí aj o ostatných šperkoch. Pamätajte s jedno pravidlo. Ak si na seba oblečiete výrazné šaty a závoj, zvoľte jemnejšie šperky. Ak sú naopak vaše šaty skôr jemnejšie, šperky môžu byť veľké a výrazné. K strieborným šperkom si vždy obujte aj strieborné topánky.
 
Klasika s malou obmenou
 
Niekedy platilo, že strieborné a zlaté šperky spolu jednoducho neladia. To už ale dnes  dávno  neplatí.  Preto ich môžete pokojne kombinovať. Vhodnejšie ako žlté zlato, je to ružové. Táto kombinácia pôsobí veľmi romanticky, takže je ako stvorená na svadobný deň. Môžete použiť vrstvenie náramkov, alebo náhrdelníkov. Dobre pôsobí aj strieborný prsteň so zlatým náramkom. Rozdielnym prsteňom a ešte na jednej ruke,  by ste sa mali skôr vyhnúť. Koniec koncov ozdoby prstov sa na svadbu až tak nehodia. Na ruke by mala vyniknúť iba obrúčka, poprípade aj zásnubný prsteň.  Topánky laďte vždy do striebra. Kombinácia zlatých topánok v kontraste s bielymi šatami môže pôsobiť rušivým dojmom.

naušničky
 
Niečo úplne iné
 
Pre tie odvážnejšie je tu aj tretia možnosť, a to šperky v úplne iných farbách, teda nie tie z ušľachtilých kovov. Nebojte sa napríklad výrazného čierneho náramku, aj keď pri tejto farbe treba byť opatrní. V tom prípade, by však mali byť ostatné šperky zladené v rovnakej farbe. Je lepšie ak zvolíte jeden výraznejší šperk a tie ostatné budú skôr jemnejšie. K bielej farbe sa výborne hodí aj tyrkysová, ružová, alebo zelená. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup