Zoznamovacie aplikácie majú väčšiu ochranu

Neurónová sieť analyzovala profily, správy a obrázky z reálnych dát z datovania, aby sa zlepšila pri zisťovaní falzifikátov.
 
Vybrala si vek, pohlavie a etnický pôvod, ako aj jazyk, ktorý ľudia používajú na opis seba.
 
Tento systém sa ukázal ako presný pri špinení podvodníkov a falzifikátov v 93% prípadov, uviedli vedci.seznamka.jpg
 
Včasné varovania
Štatistiky zhromaždené britským policajným spravodajským centrom Akčné podvody naznačujú, že Briti stratili 50 miliónov libier na romantické podvody v roku 2018. Asi 63% obetí boli ženy.
 
Počítačoví vedci vo Veľkej Británii, USA a Austrálii spolupracovali na systéme založenom na AI, ktorý zistil, že tí, ktorí robili falošné profily, boli s väčšou pravdepodobnosťou muži (60%) a mali priemerný vek 50 rokov.
 
Profily falzifikátov a podvodníkov používali viac obrázkov a "emotívny jazyk", povedali. Bežnými slovami boli "starostlivosť", "vášnivý" a "milujúci".
 
Systém bol vyškolený s použitím takmer 15 000 profilov z bezplatnej webovej stránky Dating 'N More. Projekt počítačovej vedy použil údaje zo služby, pretože verejne uverejňuje falošné profily pri ich objavení.seznamka přes internet.png
 
Nakoniec tím dúfa, že vytvorí systém včasného varovania, ktorý dokáže odhaliť podvodníkov, ktorí založia účty a začnú proces kontaktovania obetí.
 
Výskumníci tvrdili, že podvody na lokalitách a aplikáciách boli ťažko riešiteľné, pretože to neboli zvyčajne veľké kampane a neboli generované automaticky ale naopak – manuálne.
 
Výskumníci navrhli, že ich metóda by mohla byť ťažšie obísť ako niektoré súčasné prístupy, ktoré sa opierajú o čierne listiny a iné základné technické triky, ktoré by mohli zmariť opakovaných páchateľov.
 
Dodali: „Naším cieľom je širšie preskúmať dostupné údaje o online podvodoch s údajmi, hľadať informácie, ktoré by bolo možné uplatniť na presadzovanie práva a iné protiopatrenia.“