Ako začať digitálne forenzný obchod

Koncom minulého roka spoločnosť Sony Pictures Entertainment (SPE) spravila novinky, keď sa hackeri dostali do počítačových systémov spoločnosti a ukradli osobné informácie o zamestnancoch a ich rodinách. Tieto informácie zahŕňali finančné informácie a e-maily medzi osobnosťami, ktoré sa pre nich ukázali trápne. Incident ilustruje rastúcu potrebu profesionálov, ktorí dokážu udržať bezpečnosť v súkromných sieťach a pracovať tak, aby zabránili takýmto útokom, ako aj minimalizovať škody, keď tak urobia.
Bez ohľadu na to, kto bol za hackingom spoločnosti Sony, spoločnosti ako SPE sú v núdzi a potrebujú odborníkov na digitálnu forenznú analýzu, aby im pomohli udržať svoje databázy v bezpečí.ochrana.jpg
Čo je to digitálny forenzný obchod?
Digitálni forenzní experti skúmajú a analyzujú digitálne médiá, aby objavili a obnovili údaje uložené na digitálnych zariadeniach. Mnohí profesionáli v oblasti forenznej pomoci pomáhajú pri riešení trestných činov. Trestné právo však nie je jedinou aplikáciou týchto poznatkov.
Digitálne dôkazy sa môžu použiť aj v civilných súdoch. Odborníci môžu slúžiť ako znalci. Veľké spoločnosti ich využívajú na získavanie dôkazov o zamestnancoch, ktorí môžu používať počítače a iné digitálne médiá spôsobom, ktorý nie je povolený politikou spoločnosti.
Kto najíma digitálnych forenzných expertov?
Existuje mnoho typov podnikov, vládnych agentúr, a dokonca aj jednotlivcov, ktorí by mohli vyžadovať služby profesionálneho digitálneho forenzného. Tie obsahujú:

  • Firmy s obrovskými sieťami a množstvom údajov na zabezpečenie
  • Malé podniky, ktoré potrebujú obnoviť stratené údaje alebo bezpečné informácie uchovávané na digitálnych zariadeniach
  • právnici
  • Súkromní vyšetrovatelia
  • Orgány činné v trestnom konaní
  • Jednotlivci, ktorí potrebujú obnoviť stratené údaje alebo zabezpečiť rodinnú sieť alebo súkromnú obchodnú sieť
  • knižnicezločin.jpg

Ako táto oblasť rastie a stáva sa viac známou, aplikácie digitálnych forenzných zručností sa rozšíria. Platové očakávania sa pohybujú od 30 000 USD za vstupné pozície až po 80 000 USD pre starších sieťových inžinierov. Kvalifikovaný digitálny forenzný analytik, ktorý prevádzkuje svoj vlastný podnik, by mohol zarobiť šesťmiestny príjem, ak dokáže dostatočne rozvinúť svoju klientskú základňu.
Spustenie digitálneho forenzného biznisu
Predtým, ako urobíte čokoľvek, budete musieť získať správne certifikácie, vzdelanie a skúsenosti. To znamená, že budete potrebovať zázemie v informatike. Najmenej bakalársky titul v oblasti digitálnej forenznej je užitočný na to, aby ste mohli začať. Niektorí odborníci menej v oblasti digitálnej forenznej techniky alebo získať profesionálnu certifikáciu v odbore pri získavaní bakalárskeho titulu v inom odbore, ako je právo, informatika, trestné súdnictvo, alebo financie. Tieto stupne by vám mohli pomôcť špecializovať sa na obchodné miesto.