Krajiny by sa mali upriamiť na podporu rodičovstva

Nedávno sa uskutočnila kampaň, v ktorej vypočítali údaje o narodení zo 169 krajín. Údaje ukázali, koľko detí sa narodilo na celom svete. Skúmalo sa, čo každá krajina ponúkala ľuďom, ktorí majú záujem o založenie rodiny, od materskej a otcovskej dovolenky až po spoločné práva na adopciu pre páry rovnakého pohlavia.
Údaje z nášho prieskumu ukázali, že každá krajina sa líši svojimi právami v materstve a otcovstve a ktoré krajiny ponúkajú najviac novým rodičom.

dlaň.jpg

Kde je najvyššia pôrodnosť?
Zo všetkých krajín, na ktoré sa v prieskume pozreli, mala India najvyššiu mieru pôrodov s 51,6 za minútu. V Indii dostávajú nové matky 26 týždňov dovolenky na 100% platu, zatiaľ čo oteckovia v Indii poberajú najmenej dva pracovné týždne s rovnakou mzdovou sadzbou. India neumožňuje prijať páry rovnakého pohlavia.
Čína prišla na druhú priečku s 31,1 deťmi narodenými za minútu. Mamičky v Číne dostávajú najmenej 18 týždňov voľna s plnou mzdou, zatiaľ čo otec nebude mať žiadne výhody. Podľa článku z časopisu Global Times Lin Yong, zástupca Národného ľudového kongresu, v tomto roku navrhol, aby sa otcovská dovolenka predĺžila na minimálne 42 dní v Číne, aby mohol otec v partnerstve prevziať viac rodičovstva. zodpovednosti.
Nevýhody nerovnosti
Tieto štatistiky ukazujú, že svet má stále dlhú cestu, ako sa pohnúť dopredu, kým každý nastávajúci rodič na svete nedostane potrebný čas na trávenie času s najnovším členom svojej rodiny. Pre páry rovnakého pohlavia je ešte stále veľa pokroku, aby mohli zažiť rovnaké práva.

rodina.jpg

Rodičovstvo už nie je možné zúžiť na jednu definíciu, najmä ak je na svete toľko inšpirujúcich mamičiek a oteckov. V Spojenom kráľovstve sa stále zlepšuje politická práca v oblasti zlepšovania materstva pre matky, vrátane novo navrhovanej legislatívy, ktorú v máji zaviedla poslankyňa Maria Millerová na ochranu matiek vracajúcich sa z materskej dovolenky. Rodinný život a ekonomika budú trpieť, ak sa pracovné postupy nedostanú do 21. storočia.
Stručne povedané, rodičovstvo bude menej o materstve a viac o spoločnej zodpovednosti rodičovstva medzi pármi.