Ženský zákon

Dnes táto téma, po viac ako 100 rokoch oslobodenia žien od sporáku, kedy dostali právo voliť, angažovať sa v doterajšom svete mužov, vrie ako polievka v hrnci spoločnosti. Je to predmetom diskusií nielen mnohých vedcov, výskumov, biológov či psychológov, ale aj bežná téma komunikácie medzi bežnými občanmi. Toľko téz a syntéz, anekdot a prísloví nevzniklo ani pri otázke, aký je zmysel života. Prečo sa ženy tak veľmi líšia od mužov?

štěstí.jpg

Biológia nepustí.
Isté pravidlá, zákonitosti ešte stále drží príroda za pačesy a človek sa môže aj na hlavu postaviť, nezmení to. Muži disponujú oveľa väčšou silou, ako ženy. Majú omnoho viac svalovej hmoty. A to sa týka aj takých úzkostlivých partií, ako jemusculus gluteus maximus – preto muži netrpia celulitídou. Muž síce unesie väčšie bremeno, a rýchlejšie otvorí sklíčko zaváraniny (no ženy, ruka na srdce, ktorá to občas nespraví náročky, len aby muža posmelila), no žena je často psychicky tá odolnejšia….

Chemické reakcie v bežnom živote.
Mužský mozog ako keby ani nepracoval na tom istom princípe ako ten ženský. Zatiaľ čo muž myslí priamočiaro, jednoducho: ako uživiť rodinu, ako ju zaopatriť, základné imanie a podobné záležitosti, ženy sú ich pravým opakom ako jing a jang. „Pobehujú okolo kotla“ – zvyknú navrhovať viac riešení, dívať sa z viacerých rovín a uhlov na vec, vycítiť detaily. A opäť, zákony prírody nepustia. Netreba sa proti tomu zmáhať, treba to pochopiť a naučiť ťažiť z toho. Len tak vznikne z páru dlhodobé manželstvo. Pochopiť princíp, na akom funguje jeho milovaná polovička.

volnost.jpg

Bez komunikácie ani na krok.
A vo vzťahu to platí hneď dvojnásobne. Niektoré problémy sa proste vydiskutovať musia a obvykle sa týkajú financií, domácich prác a vecí, čo dvaja odlišní ľudia zvykli vykonávať odlišne. Žena by nemala žiadať po mužovi, aby pral, žehlil, varil… Muž by namiesto ženy mohol kosiť a rúbať drevo, opravovať a kutiť v dome. Samozrejme, je to už na dvojici, ako si dané záležitosti rozdelia. No podstatné je, aby neostalo všetko len na jednej strane. Nech stále prúdi vo dvojici atmosféra kalokagatie, vzájomnej empatie a život bude o to jednoduchší, krajší, lepší.