Prichádza revolučná online herná platforma GOG Galaxy 2.0

Hranie počítačových hier mení svoju podobu rovnako tak ako súčasné úložiská, čo znamená, že do popredia sa dostávajú online platformy a možnosť operácie bez fyzických kópií diskov. Z hľadiska nakupovania hier, ich uloženia do virtuálnej knižnice a okamžitej možnosti hrania je známa predovšetkým platforma Stream, avšak tá je na poli intenetu už dlhší čas a za tú dobu jej rastie pomerne početná a silná konkurencia.

monitor.png

Všetky ale majú jeden nedostatok súviasiaci s tým, že pod ich strechou nájdete len určité tituly, respektíve dosť obmedzený výber a pokiaľ tak vašu ďalšiu obľúbenú hru poskytuje konkurenčná platforma, museli by ste ich návštevnosť neustále meniť a vidíme v tom nepraktické komplikácie. A tento nedostatok vidí tiež spoločnosť GOG, donedávna známa svojou širokou ponukou obľúbených klasík v podobe známych herných titulov. Tá však teraz okrem predaja fyzických kópií prichádza s novou platformou, ktorá nesie názov GOG Galaxy 2.0 a vyzerá naozaj sľubne.
Keďže ide o skúseného, overeného a populárneho poskytovateľa množstva hier z minulosti, podobne či dokonca ešte oveľa širšia ponuka herných titulov sa očakáva takisto na ich novovzniklej online platforme, ktorá okrem bohatej ponuky ponúka tiež funkčné nástroje :

  • Cloud úložisko, možnosť hrať offline, automatickú aktualizáciu zakúpených hier či naopak možnosť vrátiť hru na pôvodnú verziu, alebo zaujímavé prepojenie hernej komunity.

xbox.jpg
Ďalej sú to tieto detailné funkcie:

  • Ocenenia hráča a meranie herného času, informácie o rýchlosti FPS (frames per second), možnosť robiť screenshoty či vytvoriť originálne multiplayer módy.

Špeciálny riadok si ale zaslúži funkcia prepojenia medzi GOG a Stream, čo je určite oceniteľná stránka z hľadiska komfortu a praktického prístupu k hrám bez zbytočne komplikovaných postupov, ktoré už boli opísané na začiatku.