Mačky v byte netrpia

Mnohokrát sa stretávam s názorom, že mačky nepatria do bytu. Moji známi, aj niektorí z členov mojej rodiny mi to opakujú neustále. Vraj tieto zvieratá v byte trpia. Áno je pravda, že mačky potrebujú voľnosť. Sú to stále z časti divoké zvieratá. Keďže ich ale chcem uchrániť pred tým všetkým nebezpečným, čo na nich vonku čaká, tie moje žijú spolu so mnou. No a môžem vám povedať, že sú to tie najšťastnejšie zvieratá na svete.

kočka.jpg

Ak chcete chovať mačku v byte, je dôležité aby ste jej nikdy neukázali tie super zaujímavé veci vonku. Ku mne sa pred rokmi zatúlala mačka, ktorá už čakala mačatá. Porodila ich v mojom byte. Tieto drobce nikdy neboli vonku a môžem vám povedať, že ani pri otvorenom okne ich to tam vôbec neláka. Párkrát som ich so sebou zobral von na záhradu, nech sa trochu prejdú na čerstvom vzduchu. Všetci traja kocúry sa ako diví tlačili späť do vnútra. Jeden z nich sa raz prekonal. Podarilo sa mu otvoriť sieťku na okne a utiecť na záhradu. Nebol som doma a po mojom príchode som počul priam zúfalé mňaučanie niekoľko metrov od domu. Bol to môj kocúr, ktorý pochodoval hore dole, pribehol ku mne s jačaním, no a potom ako som ho zobral dnu, si ľahol do postele a nechcel z nej vyjsť najbližšie dva dni.

domácí kočka.jpg

Možno si hovoríte, že takéto zviera je v podstate degenerované. Dostali sa ku mne aj mačky, ktoré pred tým žili na dvore, tak ako majú. Bolo jedno, či je vonku plus, alebo mínus štyridsať a majiteľom taktiež nezaujímalo to, či majú čo jesť. Veď si predsa niečo ulovia, pokojne aj v strede januára. Tieto zvieratá sú vo vnútri rovnako spokojné. Keď otvorím dvere, ani ich nenapadne sa trepať vonku. Moja dobrá rada znie, ak chcete mačke dopriať pohodlný, plnohodnotný, šťastný a hlavne dlhý život, pokojne ju zavrite do svojho bytu. Pohodlie a vašu lásku veľmi rada vymení za lovenie myší a behanie po stromoch.