Čo je dnes viac trendy?

To, že vás baví písanie a zdieľanie svojich myšlienok verejne na internete je fajn. Možno to je vaša práca, možno len vyplnenie voľného času, alebo dokonca hobby. V dnešnom svete sociálnych sietí a internetu je to úplne obvyklá vec a nikoho by už nemalo prekvapiť to, že na internete sa dá nájsť naozaj všeličo. Ak vám teda nevadí zdieľať kúsky z vášho osobného života a viete si ustrážiť súkromie, nič zlé na tom nie je.

blog.jpg

Dosť dlho boli aj sú trendy blogy, ktoré využíva mnoho ľudí práve na to, aby tam zdieľalo svoje myšlienky, nápady, postrehy, inšpirácie, či fotografie. Každý si vyberá a zakladá blog na základe toho, čo ho baví a čomu sa rád venuje. Niektorí dokonca prostredníctvom toho zarábajú, pretože okrem inšpirácií a článkov, ktoré pridávajú, predávajú cez svoju stránku aj produkty, ktoré napríklad doma vyrábajú a sú jedinečné svojho druhu.
Do módy však čoraz viac prichádza sociálna sieť s názvom Instagram, ktorá sa prebíja stále viac a viac dopredu a prudko zasahuje aj naše životy. Mnoho ľudí práve tam zdieľa svoje životy, pričom blogy v tomto smere už nie sú veľmi aktuálne. Instagram ponúka široké spektrum ľudí, ktoré môžete sledovať a nemusíte sa preklikávať na rôzne iné odkazy a stránky.

instragram.jpg

Ľudia pridávajú fotky, pod ktoré píšu svoje postrehy a myšlienky. Tým pádom ich sledujúci majú stále informácie o ich živote a o tom, čo sa v ňom aktuálne deje. Výhodou je, že takto môžete sledovať tisícky ľudí, ktorí vás inšpirujú a ktorých pridávaný obsah vás zaujíma. Mnohí z nich používajú Instagram len ako prostriedok na zviditeľnenie svojho blogu, či stránky.
Hoci je toto všetko často prínosné a zaujímavé, nesmiete zabúdať na váš život a realitu, ktorú žijete. Inšpirovať sa, či zabaviť vo voľnej chvíli je síce fajn, ale všetko má svoje hranice a musíte si uvedomiť, že nežijete život ľudí, ktorých sledujete, ale žijete svoj život a ten má byť pre vás prioritou.