Počítač vyhoďte zo spálne !!!

Stáva sa vám, že nemôžete zaspať, alebo sa budíte uprostred noci? Nekvalitný spánok má na nás strašný vplyv. Počas dňa sme unavení, podráždení, nedokážeme sa na veci dostatočne sústrediť. Podobný problém som mal aj ja. Možno tomu nebudete veriť, ale stačila jedna malá zmena a dnes spím ako batoľa.

notebook

Pohyb, tabletky ani hormóny nezabrali

Pred spaním som vždy asi hodinku sedel v posteli a surfoval na internete. Notebook som potom zaklapol a ani ho nevyťahoval zo zástrčky. Položil som ho na nočný stolík, hneď vedľa mojej hlavy, alebo na podlahu vedľa postele. Moje problémy so spánkom nabrali na obrátkach tak, že som musel navštíviť svojho lekára. Ten ma poslal na niekoľko vyšetrení a skonštatoval, že mi nič nie je, takže sa môže jednať o nadmerný stres, alebo nahromadenú energiu. Odporučil mi, aby som si išiel zabehať, v spálni si urobil totálnu tmu a skúsil nejaké techniky dýchania, ktoré by ma mali uspať.

Nič z toho nezabralo. Zaspať som aj naďalej nemohol pokojne i dve hodiny a hneď po tom, ako sa mi to konečne podarilo som o pár minút bol opäť hore. Moja cesta viedla zas k doktorovi. Tento krát mi predpísal nejaké prírodné tabletky na spanie a melatonín. To je hormón, ktorý vo vašom tele zabezpečuje ako keby správne hodinky. Takže vďaka nemu vieme kedy je noc a kedy deň. Ani to však nezabralo.

internet

Notebook spí v obývačke

Raz som sa rozprával s kamarátom, ktorý mi povedal, že čítal nejaký článok o tom, že v spálni by sme nemali mať počítač a mobil, lebo nám môže narúšať spánok. Vtedy mi blikla žiarovka v hlave. Veď ja spím hneď vedľa môjho zapnutého notebooku. Popravde nie som zástanca podobných teórií, ale keďže som sa už naozaj potreboval vyspať, notebook som odniesol do inej miestnosti a rovnako tak aj mobil. Nebudete mi možno veriť ale o dva dni po tejto zemne, som zaspala a zobudil sa iba raz. Či išlo len o moju psychiku, totálne vyčerpanie, alebo za môj zlý spánok naozaj mohol počítač vedľa hlavy, vám s istotou povedať neviem. Zbytočne však neriskujte a tieto zariadenia odnášajte zo spálne na noc preč.