Nechajte kilá zmiznúť, ako švihnutím čarovného prútika – Pravda alebo lož?

Bez práce nie sú koláče. To je pravda odveká, ale stále by sme niečo chceli hneď. Pre všetko však treba niečo spraviť. Schudnúť nie je také jednoduché ako sa zdá a chudé modelky na obrázkoch len prehlbujú našu depresiu a my so slzami v očiach čoraz častejšie v noci navštevujeme chladničku. Čo máme robiť keď nám nikto nepovedal čo je dobré a čo zlé? Cesta za úspechom bude tŕnistá, ale odmena sladká.

minerální voda

Voda
Zázrak života a predsa na ňu často zabúdame. Pitný režim správne dodržuje málokto. To je veľkou chybou. Základom celého chudnutia je práve pitný režim. Voda napomáha tráveniu a zabraňuje pocitu hladu, takže ak vás ešte niekedy žalúdok donúti ísť v noci do chladničky, doprajte mu pohár vody. Hlad je predsa prezlečený smäd. Dôležitou zásadou pre vás bude, že počas jedla nezapíjajte! Doprajte si dostatok 30 minút pred a po jedle.
Veľkým výkričníkom sú sladené nápoje, ktoré sú od teraz zakázané. Ak nie ste fanúšikom čistej vody, môžete do nej pridať citrón, mätu alebo limetku. Denne vypite minimálne 2 litre vody, uvidíte, že to bude robiť zázraky.

Stravovanie
Jedlo, na ktoré myslíme skoro stále sa pre nás stáva najväčším nepriateľom, aspoň v tomto prípade. Istotne je potrebné z jedálnička vyškrtnú vyprážané, mastné jedlá a všeobecne fast food. Upravujte jedlo varením pečením či dusením. Keď v kuchyni nie ste veľmi zdatná a stravujete sa mimo domova, tak sa v reštauráciách zamerajte na šaláty alebo cestoviny. Nájdite si smer a nenechajte jedlo nad vami vyhrať.
Prirodzene zelenina a ovocie sú základom, preto si venujte najmenej jednu porciu denne.

Pohyb
Posilňovňa nemusí byť pre každého a pokiaľ ste práve tento typ, tak toto bude pre vás ako stvorené. Dlhé prechádzky, ranný beh prípadne hry vonku z deťmi vám pomôžu aby ste boli o krok bližšie k svojmu cieľu. Akákoľvek forma pohybu trvajúca viac ako 30 minút denne sa oplatí. Ak ste pre zmenu skôr domáci typ, na internete je kvantum fitnes videí. Stačí si už len nájsť chvíľu pre seba.

mrkev

Motivácia
Veľmi dôležitý činiteľ, bez ktorého nič nejde. Vašou motiváciou môže byť letná dovolenka, svadba.. Nech to je čokoľvek, hlavné je aby to spĺňalo svoj účel.

Keď už raz začnete nevzdávajte to, pevná vôľa je prvoradá. Kde je vôľa tam je cesta – toto si pamätajte a nech sa to stane vašim mottom za vysnenou postavou. Nemusíte vyzerať ako dievča z plagátu, dôležité je aby ste sa vo svojom tele cítila dobre.