Bylinky na chudnutie – ktoré to sú?

Chudnutie je téma, ktoré rieši asi každý z nás a aspoň raz za život sa každý potýkal s tým nejakým kilom navyše. Je to téma, ktoré riešia predovšetkým ženy kvôli svojim krásnym postavám, ale nevyhýba sa ani mužom.
So znižovaním váhy súvisí mnoho odriekania, trpezlivosti, pohybovej aktivity a motivácie. A preto nie každý proces chudnutia vydrží až do konca.
Každý hľadá to vhodné riešenie pre seba a často sú to aj rôzne prípravky a bylinky, vďaka ktorým sa darí rýchlejšie a efektívne zhodiť kilá navyše. Medzi tie najznámejšie, ktoré sú vhodné pre tento účel patria:

bylinky

  • Žihľava, fenikel, alchemilka, breza, petržlen, púpava
  • Zelené potraviny ako mladý jačmeň, chlorella, Aloe vera
  • Adaptogeny ako napríklad ženšen
  • Yerba maté, zelený čaj z čajovníka čínskeho
  • Krustovnica

K úspešnému znižovaniu telesnej hmotnosti prispievajú aj ďalšie látky ako vláknina, zelenina, zeleninové šťavy. Najlepšia je konzumácia v čerstvom stave bez tepelných a iných úprav.
Väčšina látok, ktoré obsahujú bylinky pozitívne pôsobia na výmenu látok, činnosť metabolizmu, spaľovanie tukov, sú močopudné, znižujú potrebu prejedania sa a podobne.

Sú obvykle v podobe rôznych redukčných čajov, ktoré okrem týchto účinkov prinášajú aj pocity pohodlia a podporujú relaxáciu a odpočinok, ktoré sú pri znižovaní nadváhy rovnako dôležité. Psychická pohoda má pre úspešné znižovanie váhy rovnako dôležitú úlohu ako zdravé stravovanie a pohyb.
Bylinky na chudnutie majú často aj ďalšie pozitívne účinky na naše zdravie ako napríklad podpora trávenia, detoxikácia organizmu, čistenie krvi, na ženské problémy atd.

čaj

Jedná sa vlastne o fytoterapiu, ktorú využívali už naši predkovia a dobou sa objavovali ďalšie nové zdraviu prospešné účinky rastlín. Sú totiž obsahom rôznych látok, ktoré okrem iného podporujú práve chudnutie ako napríklad bielkoviny, vláknina, vitamíny, minerály a podobne.