Jedinečná forma osvetlenia

Dnešná populárna forma osvetlenia využívajúca technológiu LED nám nepriniesla iba úspornejšiu metódu osvetlenia či jeho dlhšiu životnosť, ale aj možnosť kreativity a nápaditosti, na základe čoho majú svetelné produkty hneď niekoľko zaujímavých podôb. Ktorú z nich uprednostníme?
Pokiaľ vravíme o kreativite a nápaditosti, určite musíme spomenúť LED pásiky SMD 5050.

žlutý pásek

Práve voľba LED pásikov sa z tohto pohľadu stáva čoraz viac populárnejšou a rovnako tak vystihuje dokonalú ukážku moderného prevedenia a určitej netradičnosti, zato však jedinečnosti, akú sme si obľúbili. Dnes už ale prakticky nemôžeme vravieť o ich netradičnosti, nakoľko sú už veľmi dobre známe a využívané, no určite sa môžeme držať pojmu jedinečnosť. V čom spočíva ich originalita?

V prvom rade v ich praktickom využití. Svetlo vyžarujúce diódy LED sú vinštalované na pásikoch, ktoré môžeme následne nastrihať a po kusoch nimi polepiť ľubovoľný objekt či miesto, ktoré chceme mať osvetlené. Takáto praktická forma je ideálna napríklad k osvetleniu reklamného objektu, baru, ale aj ako nápaditá a „cool“ pôsobiaca dekorácia, ktorou môžeme vyzdobiť časť miestnosti, ale aj vecí. Môžete ich využiť k praktickým účelom ako k osvetleniu kuchynskej linky, ale aj k „frajerine“ ako napríklad k dekorácii PC skrinky, zvýrazneniu tuningu na aute,… možností využitia je viacej a spomenul som iba časť. V skratke nimi osvetlíte čokoľvek, kam pásiky nalepíte, výber je už na Vás a Vašej predstavivosti či potrebe. Nápady a možnosti ich využitia sa stávajú rozšírenejšími.

led pásky

Možno sa pýtate, čo značí posledná skratka označenia a tie číslice na konci. Tieto produkty sú vysadené čipmi s rozmermi 5 x 5 mm a sú skvelou voľbou, pokiaľ hľadáte silnejšiu alternatívu žiarenia bežných pásikov. Práve tieto typy budú ideálne k výrobe osvetlenia pre kuchynskú linku či pracovnej dosky.