Najromantickejšie destinácie, kam sa oplatí vybrať počas vianočných sviatkov

Reykjavík, Island
Vy a váš milovaný partner sa môžete počas tohtoročného obdobia Vianoc na Islande pozrieť na svetovo najkrajšiu polárnu žiaru. Táto krajina sa stala čoraz populárnejšou a cenovo dostupnejšou destináciou pre svetových turistov, kde si môžu vychutnať geotermálny horúci prameň, množstvo dovolenkových trhov a dobré jedlo.

rejkavík

Štrasburg, Francúzsko
Toto nádherné francúzske mesto v blízkosti hraníc s Nemeckom je tiež domovom najstaršieho vianočného trhu v krajine, kde môžete nakúpiť darčeky pre celú rodinu. Alebo môžete stráviť romantické dni korčuľovaním, počúvať koledy na námestí alebo jednoducho putovať po starých uliciach s pocitom, ako keby ste sa nachádzali späť v čase. Navyše, páry obľubujúce dizajn môžu obdivovať gotickú katedrálu.

Levi, Fínsko
Fínske Laponsko okolo nového roka nie je fenomenálne len kvôli mimoriadne bielym snehovým prikrývkam a jasnému pohľadu na polárnu žiaru, ale aj preto, že vy a vaša milovaná polovička môžete nazrieť do skutočného jelenieho safari. Alebo strávte čas v útulnom iglu či vyskúšajte psie sánkovanie.

Kodaň, Dánsko
Preleťte do domova hygge, dánske a nórske slovo pre označenie pohody, a to navštívením Kodane. Mesto sa osvetľuje svetlami v období vianočných sviatkov. Vianočné trhy sú najobľúbenejšou udalosťou sezóny, pričom môžete navštíviť Kodanskú výstavu vianočných stolov. Prípadne sa vy a váš partner môžete prejsť po nábrežnej štvrti Nyhavn, ktorá je vždy nádherne vyzdobená alebo navštívte záhrady Tivoli.

kodań

Brugg, Belgicko
V zime sa Brugg podobá perníkovému mestu, zdobenému tisíckami malých svetiel, vencami a iným dekorom, ktoré sú obložené dláždenými uličkami. Je tiež hostiteľom jednej z najväčších zimných udalostí v Európe – festivalu Ice Sculpture, kde si môžete vy a váš partner pozrieť diela vyrezávané ľadom medzinárodnými umelcami na vlakovej stanici mesta.