Máte záujem o investičné zlato? Je to istota

Stále viac ľudí hľadá spôsoby, akými by uchránili svoj majetok. Pod pojmom majetok si predstavujeme hlavne peniaze, ale ako vieme, tie sú neustále v obehu, navyše sa s nimi spájajú riziká ako inflácie, zadlžovanie, zníženie kurzu meny a podobne. Máme ten pocit, že s peniazmi nie je naše pokrytie tak úplne isté, pretože ide o veličinu, ktorá sa kvôli neustálemu kolobehu môže meniť. Meniť a prispôsobovať politickým či ekonomickým zmenám.

placky na sametovém podkladě

  • Takéto riziká ale so sebou neprináša investičné zlato, pretože ide o cenný kov, ktorý si drží svoju hodnotu. Dlhé roky v podstate nepodlieha ani vyššie spomenutým faktorom.

Je zaujímavé pozrieť sa na jeho význam v minulosti a dnes. Dávne civilizácie ho považovali za elegantná kov, ktorý plnil predovšetkým estetickú funkciu. Čiže slúžil skôr k dekoračným účelom.
V súčasnosti je však situácia podstatne iná a investori siahajú po tomto kove pochopiteľne z iných dôvodov. Tým hlavným dôvodom je fakt, že zlaté tehličky a zlaté mince si držia svoju cenenú hodnotu.
Investičné zlaté zliatky neposkytuje NBS. Ak si na Slovensku chcete zadovážiť takúto estetickú, ale predovšetkým hodnotnú tehličku, musíte osloviť overenú predajňu, ktorá sa zaoberá jej sprostredkovaním zo zahraničia.

placky na sametovém podkladě

Mincovňu na Dunajskej ulici v Bratislave. Vzhľadom k aktuálnej situácii a opatreniam proti šíreniu koronavírusu sa však dá vytvoriť poistená objednávka elektronicky www.slovenske-mince.sk. Je to navyše veľmi prehľadné a komfortné, čo je ale podstatnejšie, na kúpu zlatých zliatok sa neviaže platba DPH. Je to teda zároveň výhodné.
Investičné zlaté mince neprodukuje Mincovna Kremnica, čiže situácia je aj v prípade mincí podobná. Zlaté mince s investičnou hodnotou sa dajú priniesť zo zahraničných zdrojov a sprostredkovateľom vie byť opäť tá istá špecializovaná predajňa s kontaktom na dcérsku firmu rakúskej centrálnej banky.