Máte rada farebné sukne? Pozor na to, čo si k nim oblečiete

Poznáte pravidlo troch farieb? Je síce pravda, že dnes už veľmi pravidlá v móde neplatia, no tohto jedného, by ste sa mala držať aj napriek tomu. Ak sa budete držať tohto jednoduchého kombinovania, máte istotu, že nebudete vyzerať zle ani vtedy, ak nie ste v kombinovaní oblečenia úplne doma. V nasledujúcom článku sa pozrieme konkrétne na správne kombinovanie farebných sukní s vhodným vŕškom. Uvidíte, že to nie je také náročné a možno si výrazné sukne obľúbite aj vy.Žena v čiernej sukni s bielymi vzormi drží v rukách topánky.jpg

Menej je vždy viac

Keď to začínalo byť v móde také voľnejšie, každý do nás hustil, že by sme mali zabudnúť na akékoľvek pravidlá. Dnes sa to začína opäť meniť na rady typu, že by ste sa nejakých tých pravidiel predsa len držať mali. Móda sa nám totiž tak nejako zbesnila a niekedy je veľmi ťažké odhadnúť tú tenkú hranicu, čo je ešte v poriadku a čo nám sluší a čo je už cez čiaru.
Na začiatku sme hovorili o pravidle troch farieb. V rámci farebných sukní by ste sa však mali naučiť dodržiavať pravidlo dvoch farieb. To v preklade znamená, že k výraznej sukni, nech už je výrazná kvôli vzorom alebo kvôli farbe, by ste mala nosiť veľmi jednoduché topy, tričká tielka alebo blúzky.Mini sukňa s medenými flitrami na vešiaku.jpg

Špecifická kategória: sukne s potlačou

Dnes sú veľmi populárne aj výrazné sukne s rôznymi ešte výraznejšími potlačami. V takomto prípade si na seba oblečte jednoznačne tričká bez potlače tricko.top, čo platí aj o kabelke a iných častiach vášho outfitu. Kombinovanie rôznych vzorov, napríklad pásikov s bodkami, je síce moderné, no v prípade potlače, na ktorej sú nápisy alebo obrázky, to neplatí. V tomto prípade teda taktiež platí len jedno pravidlo, a to, že potlač s potlačou spolu neladia.
Obzvlášť opatrná buďte s kabelkami, pretože potlač na nich je dnes tiež strašne obľúbená a populárna. Na prvý pohľad vás to môže zvádzať k tomu, aby ste takéto kúsky spojili dohromady, no verte, že to nie je dobrý nápad.