3 triky, ako šetriť vaše elektróny

Povedzme si to na rovinu, keď už si človek kúpi elektrony najdisky.sk, asi by bol nerád, ak by sa mu zničili po roku či dvoch užívania. Ja osobne patrím k takým ľuďom, ktorí si svoje veci vážia možno až príliš, a preto si na nich dávajú extrémny pozor. Na svoje prvé a aj posledné elektróny som si šetril skoro tri roky. Keď som si ich teda konečne kúpil, strážil som si ich, a aj strážim, ako oko v hlave. Ak by ste to tak chceli robiť aj vy, tu sú tri triky na to, ako ich šetriť čo najviac a najlepšie.
Biele auto stojí mimo cesty na hline.jpg

  1. Na zimu dole!!!

Tento postup sa možno mnohým z vás bude zdať veľmi nelogický a prehnaný, no ak by ste videli, čo dokáže posypová soľ, mráz a následné oteplenie urobiť s vašimi hliníkovými diskami, možno by ste trochu zmenili názor. Ja osobne si svoje disky na zimu z auta dávam dole. Môj kamarát ich totiž používal celoročne a už po jednej zimnej sezóne vyzerali ako lacná napodobenina z bazáru. Možno narazíte na rôzne rady, že umývanie a čistenie zmierni dopad zimy na hliníkové disky. Verte mi, nie je to tak. Pred zimou a tou chémiou, čo je nasypaná na cestách, ich nezachráni nič.

  1. Nikdy nie mimo cesty

Ak zvyknete niekedy tak trošku „uletieť“ a svojim autom sa vydáte na dobrodružnú cestu mimo hlavnej cesty, s elektrónmi to nerobte, a to hlavne vtedy, keď ste si kúpili disky s komplikovanými tvarmi alebo tie farebné. Hlinu, bahno, ale aj obyčajný piesok z nich proste nedostanete, farebné disky majú navyše mnoho citlivejší lak, takže s nimi skutočne pozor na akékoľvek mimocestné dobrodružstvá.Čierne lesklé auto so striebornými elektrónmi.jpg

  1. Kde parkujete?

Ak máte garáž, je všetko v poriadku. Ak parkujete na svojom pozemku, teda dostatočne ďaleko od cesty, tak sa dá teoreticky povedať, že ešte stále je to celkom v poriadku. Ak však parkujete na kraji cesty alebo na klasickom parkovisku pred panelákom, kolesá, poprípade celé auto, by ste si mali zakrývať, a to aj vtedy, keď ho nechávate zaparkované len z večera do rána.