Dovolenkové sny

Rok plynie, niekedy pomaly, inokedy zasa nezastaviteľne rýchlo a to až tak, že občas si myslíme že čas plynie skutočne až šialene rýchlo a nedá sa nijako zastaviť, aj keby sme chceli. No potom zasa príde to krásne obdobie tepla, leta a vody, na ktoré sa väčšinou všetci veľmi tešíme, pretože si ho spájame ako časť roku, v ktorej si oddýchneme, uvoľníme sa a niečo si aj užijeme.

pobřežtí

Aj napriek tomu, že by sme takto mali vnímať celý rok, bohužiaľ to tak v skutočnosti väčšinou nie je, práve preto sa väčšina z nás tak veľmi teší na leto. Počas celého roka nám do cesty vstupujú rôzne nepríjemnosti a problémy, ktoré musíme neodkladne riešiť, nieže by bolo leto výnimkou, no aspoň je pekné počasie, všakže? A kto už by sa netešil z pekného slnečného dňa? Taký vie predsa náladu otočiť o 180 stupňov.

Práve preto si väčšina z nás už skoro od zimných sviatkov plánuje, kde, kedy a ako strávi letné mesiace, kam sa vyberieme na dovolenku, kam na výlet. Niekedy dokonca aj dopredu plánujeme čo si so sebou na dovolenku zbalíme. Leto sa dá jednoducho považovať za obdobie radosti, vzrušenia a potešenia. Navyše ak ste školák alebo študent vysokej školy, leto si užijete dokonca ešte viac.
Prečo je však leto pre nás také vzrušujúce? Dá sa predpokladať, že najmä preto, lebo teplo je jednoducho oveľa príjemnejšie ako zima, určite to je jeden z najhlavnejších dôvodov. Ďalej ide asi predovšetkým o dostupnosť mnohých aktivít, ktoré sú nám v iných mesiacoch dokonca niekedy úplne neprístupné. V lete sa toho deje jednoducho oveľa viac, ľudia sú šťastnejší, majú menej povinností a veda si život krajšie užívať.

bazén

V lete navyše nemusí ísť ani o nejaký extrémne veľký plán, občas stačí stráviť celý deň na dvore v plavkách so psíkom či mačičkou na deke, alebo na hojdačke, či pri bazéne.