Cesta ku kráse: ovocie


Banánom proti akné a vyrážkam
Banán je veľmi chutné ovocie, no okrem toho, že je chutné, je aj výborným pomocníkom proti niektorým kozmetickým problémom, napríklad pľuzgiere na tvári, v dekolte alebo na iných častiach tela môže maska z banána zmierniť. Recept je jednoduchý: banán rozmixujte s trochou mlieka na hustejšiu kašičku a aplikujte na umytú tvár či na ktorékoľvek iné miesto na tele. Masky na tvár sú pomerne známe, ale určite neviete, že bobuľoviny toto ovocie je výborným pomocníkom aj proti „opici“, pretože v jeho dužine sa nachádza draslík vo vyššom množstve a ten odbúrava zostatkový alkohol z tela.

banán

Ovocie so silou draka
Ovocie s výraznou ružovou šupkou, v ktorej je biela dužina s množstvom čiernych semienok, dostalo názov dračie. A práve jeho dužina sa často využíva ako prísada do krémov a pílingov na prírodnej báze. Má výborné schopnosti dodávať pleti vlhkosť a výživu a jej póry prevzdušňuje, čím sa neupchávajú a nezapaľujú sa. Svoju funkciu má aj pri chudnutí, lebo je známy svojou nízkou kalorickou a vysokou biologickou hodnotou. Zvyčajne sa pridáva do miešaných nápojov a dokáže okamžite zasýtiť, a práve táto vlastnosť ho predurčuje na to, aby bol súčasťou prípravkov na chudnutie.

kosmetika

Hydratácia suchej pokožky
Ľudí, trápiacich sa so suchou pokožkou isto poteší fakt, že im v boji s tým môže pomôcť prírodný olej a extrakt z červeného pomaranča. Návod na prípravu nie je vôbec zložitý: čistú odšťavenú dužinu z pomaranča bez šupiek vmiešajte do mandľového oleja, pridať môžete aj zopár kvapiek vitamínu E. Hustejšiu tekutinu necháme vychladnúť a až potom aplikujeme na pleť. Tá zostane krásne hydratovaná. Rovnaký efekt dosiahnete aj zmesou škorice s medom a citrónom, a ak pridáte lyžičku včelej materskej kašičky po dlhšom aplikovaní sa na vašej tvári bude tvoriť menej vrások. Potvrdilo to už mnoho žien.