Certifikáty kozmetiky netestovanej na zvieratách

V Európe je testovanie kozmetiky na zvieratách prísne kontrolované a vo väčšine krajín aj zakázané. Bohužiaľ, aj v takýchto zákonoch našli kozmetické korporácie medzeru. Napriek tomu, že sa firma hrdo pýši tým, že ich produkty testované nie sú, stále sa môže stať, že nakupujú jednotlivé zložky a ingrediencie, ktorých účinky boli testované nehumánnym spôsobom. Nakupovaním produktov označených špeciálnymi certifikátmi si môžete byť istí, že sa neetickým výrobkom oblúkom vyhnete.
 
zajíček

·HCS – Humane cosmetic standard

Certifikát sa nikdy nevydáva iba pre jeden produkt, ale vždy pre celú značku a podlieha pravidelným kontrolám (každé tri roky). Samotný produkt, ale ani jednotlivé zložky či ingrediencie nesmú byť používané na pokusy na zvieratách..
 

·Vegan society

Tento certifikát dostávajú jednotlivé konečné produkty, nikdy nie celé značky či kolekcie. Nepodlieha žiadnej kontrole na netestovanie kozmetiky na zvieratách, avšak výrobca sa zaručuje, že jeho kozmetika je etická. Zloženie produktov s týmto označením je 100% vegánske – čiže neobsahuje žiadne produkty živočíšneho pôvodu.

olejíček
 

·CPK – Certifikovaná prírodná kozmetika

Ide o prírodné produkty, ktoré nesmú obsahovať ropné zložky, umelé farbivá, konzervačné látky a vône a v neposlednom rade ani zložky z mŕtvych zvierat. Produkty však nie sú vegánske, nakoľko môžu obsahovať látky z včelieho vosku alebo lanolín. Spoločnosť, ktorá dostane certifikát nesmie používať zložky, ktoré boli testované po 1. Januári 2000. Spoločnosť podobne ako pri Vegan society nepodlieha kontrolám, ale vydáva čestné prehlásenie o netestovaní.
 

·BDIH Standard

Certifikát prírodnej kozmetiky, ktorý sa udeľuje jednotlivým produktom. Rovnako nepodlieha kontrolám, avšak výsledný produkt nesmie byť testovaný a nesmie obsahovať látky, ktoré boli používané pre tieto účely po 31. Decembri 1997. Napriek tomu, že nesmie obsahovať zložky z mŕtvych stavovcov, tak sa stane, že v produkte sú obsiahnuté aj mlieko alebo med.