Najnebezpečnejší koníček roku 2018

Kde títo ľudia stratili pud sebazáchovy? Povie si asi každý, kto tomuto hobby neholduje. Ide totižto o nebezpečné lezenie na mrakodrapy a výškové budovy za účelom „adrenalínovej injekcie“ a samozrejme – odfotením sa. Dokonca už majú aj svoje pomenovanie – rooftopper. Ich fotky sú naozaj priam dych berúce a slabším povahám a ľuďom, ktorí sa boja výšok naskakuje z fotografií husia koža a nevoľno na žalúdku. Je to akýsi nový druh horolezectva. Najstrašidelnejšie na tom však je, že vo väčšine prípadov ide o horolezectvo, kompletne bez istiacich zariadení.

výška

Čo v praxi znamená, že stačí nesprávny krok, zatočenie hlavy, jediný zlý pohyb a takéhoto rooftoppera stretne takmer istá smrť. Pravdou je, že takýto nešťastných koncov rooftopperov už pár bolo. Nikto však nevie, kde a ako tento koníček vznikol, no najviac rooftopperov je v Rusku. Zároveň stále posúvajú hranice tejto nebezpečnej zábavky – vešajú sa za konštrukcie jednou rukou vo výške niekoľko stoviek metrov, skáču po hranách mrakodrapov, robia stojky alebo sa vozia na hoverboarde.

Najznámejším rooftopperom je chlapec práve z Ruska – Oleg Cricket, ktorý tvrdí, že nemusí bojovať zo strachom pretože žiaden nepociťuje. Je jednoducho počas lezenia uvoľnený a sústredený. Znie to priam neuveriteľne. Jeho video z Dubaja má cez milión zhliadnutí a instagramový účet sa teší viac ako deväťsto tisícom sledovateľov. Jeho kroky po výškových budovách dokonca verne nasleduje aj jeho priateľka.

budovy

Neraz sa však stáva, že sa takýto rooftopper dostane do problémov s políciou a dokonca sa za svoj koníček ocitne za mrežami. To sa stalo aj ďalšiemu ruskému nadšencovi Vitalijovi Raskalovi, ktorý v Spojených arabských emirátoch ostal zavretý šesť dní. Tak čo hovoríte na tento koníček? Dali by ste sa nahovoriť na takýto hazardný adrenalínový zážitok? Stojí to za to smrteľné riziko? Veď predsa žijeme len raz.