Bezpečnosť pri dennom pohybe

V článku budem venovať pozornosť jednému možno nenápadnému, zato zdraviu dôležitému doplnku, akým je zábradlie. Pády bývajú zbytočné, stačí dať iba doinštalovať tento potrebný doplnok. Obzvlášť dôležité je to v prípade, kedy našu domácnosť obklopujú deti, ktoré ako vieme, vo svojom veku bývajú neposedné a hlavne nepozorné. Rodičia preto musia byť pozorní aj za nich.
Ale to neznamená, že dospelí sú neomylní. Aj im sa už aspoň raz asi stalo, že sa pošmykli. Preto je skrátka zábradlie nutné pre každú domácnosť, v ktorej sú schody a samozrejme balkón. Viete si predstaviť balkón bez poriadneho zábradlia?
kolo u domu
Vravíme však o schodoch a balkónoch, takže máme na mysli vyššiu budovu, ktorou disponujú napríklad obchodné spoločnosti či agentúry. Ich priestory by mali byť ukážkové, na mnohých detailoch si dajú záležať. Pevné zábradlie je tu samozrejmosťou, pretože samozrejmosťou sú i schody. No čo by to bolo za spoločnosť, skadiaľ by ľudia padali zo schodov 🙂 ?
vysoké schody
Priestory, schody a samotný pocit opory pri chôdze hore schodami v nás chtiac- nechtiac vytvorí akýsi pocit, že sa jedná o diskrétnu a úspešnú spoločnosť. Práve takéto budovy by si mali dať záležať na každom jednom detaile interiéru, ku ktorému patria i schody a teda i vkusné a pevné zábradlie. Takýto samozrejmý doplnok určite uvítajú i spoločnosti, firmy, v ktorých pracujú denne zamestnanci a ich práca si vyžaduje i pravidelný pohyb po schodoch. Kvôli bezpečnosti práci sa stáva samozrejmosťou, aby bolo pri schodoch nainštalované pevné zábradlie. Zamestnanci by bez neho mohli prísť k úrazu a zamestnávateľ by mal nepríjemnosti, kedy dôkladne nezabezpečil pracovné podmienky na pracovisku, no i v budove.
• Tak to vidíte, deti, rodičia, klienti, zamestnanci, no i vlastníci firiem, agentúr, výrobní, všetci by mali oceniť takýto nenápadný doplnok, akými sú zábrany na schodisku.