Farba vášho auta

Každý človek rieši na svojom aute niečo iné. Vo všeobecnosti však platí, že ľudia sú najčastejšie zaťažení na značky. Niet sa im, čo čudovať. Je jasné, že značka je niečo, čo robí auto autom. A väčšina chlapov krúti hlavou nad tým, keď sa žena zamýšľa nad farbou svojho vozidla. O psychológii farieb sa toho hovorí naozaj veľmi veľa. Je dôležité, akú máte farbu stien, je dôležité, akú farbu nosíte a ktorá konkrétna farba je vaša obľúbená. Tak čo, chcete vedieť, ako je to s autami? My sme teda naozaj zvedaví. A čo vy?

 staré auto v terénu

FARBY, KTORÉ SI VÁŽNE KONKURUJÚ

Podľa prieskumov je najobľúbenejšia farba, ktorú ľudia na autách milujú, práve strieborná. Je to pre vás prekvapujúce? Alebo ste práve zistili, že aj vy túto farbu totálne milujete a aj vaše auto má práve takýto odtieň? Ku ktorej skupine ľudí patríte? Na druhej strane je aj to, že v poslednej dobe sa veľkej popularite teší biela, ktorá striebornej (ako sa hovorí) dýcha na krk. A to doslova. Strieborná kraľuje nielen v obľúbenosti a popularite, ale niektoré prieskumy hovoria aj o tom, že práve ona je tou najbezpešnejšou farbou, ktorú si môžete na auto dať.

 červené kabrio

KTORÉ FARBY SÚ NAJNEBEZPEČNEJŠIE?

Už sme si povedali, ktorá farba je bezpečná. A čo ich pravý opozit, teda úplný protiklad? Viete, ktoré farby sú pre vaše auto naozaj nebezpečné? Podľa (už spomínaných) prieskumov sú farby ako: čierna, sivá a červená pre vaše auto naozaj nevhodné a nebezpečné. Vysoká pravdepodobnosť nehody je naozaj veľmi nebezpečná. A čo s tým môžete robiť? Ak si myslíte, že to má nejakú váhu, tak si určite auto takej farby nekupujte.

 

KTORÉ AUTÁ ZASTAVUJÚ POLICAJTI?

Možno je to prekvapujúce, ale predstavte si, že aj na toto je skutočne urobený prieskum. A podľa jedného z nich sú vraj najviac zastavované autá červenej farby. Ťažko povedať či je to pre ich agresívny tón, alebo pre niečo iné. Isté je však to, že je to štatistika.