Ako ušetriť?

Prvou radou ako by ste mohli ušetriť je, že začnete redukovať vami mesačne využívanú vodu. Dajme si príklad. Kúpete sa každý večer a spotrebujete napríklad 200 litrov vody. Skúste kúpanie zameniť sa rýchlu sprchu. Áno, je pravda že prídete o nejaké to pohodlie, no prvý krok ako ušetriť bude úspešne za vami. Ďalšou radou ako ušetriť na vode je, že riad budete umývať manuálne pri nízkej spotrebe vody. Nepoužívajte umývačku riadu pokiaľ nie ste lenivý, pretože ak by ste umývali riad ručne s malým prúdom vody, ušetríte o niekoľko eur viac ako s použitím umývačky riadu.

pokladnička

Nemusíte nosiť značkové oblečenie. Je veľa druhov oblečení ktoré nemajú známu značku a stoji zlomok z ceny nejakého značkového oblečenia. Naopak ak máte nejaké oblečenie ktoré vám už je malé, môžete ho predať a tým pádom niečo zarobíte. Ale ak chcete fakt efektívne ušetriť na oblečení, nemusíte si dovoľovať predražené oblečenie kde veľkú časť ceny dávate len za značku.

Zaobstaranie spotrebných svietidiel je veľmi dobrou radou ako ušetriť na elektrine. Úsporné svietidlá vedia niekoľko násobne ušetriť elektrinu oproti bežnej žiarovke. Táto metóda je čím ďalej, tým viac rozšírená po svete, a má úspešnú a kladnú recenziu medzi svojimi užívateľmi. Ak idete spať, nezabudnite pozhasínať samozrejme svetlá, poprípade ak máte vypínacie zástrčky je vhodné ich vypnúť tiež, pretože aj to vám pomôže ušetriť peniaze za elektrinu.

mibnce

Ak nie ste nejaký exoticky konzument jedla, vedeli by ste samozrejme ušetriť aj na jedle. Kupovanie jedla v zľave nie je nič na hanbu, pokiaľ jedlo nie je po záručnej dobe. Stovky nákupných sieti denne ponúkajú zľavnený sortiment jedla. Všímajte si preto letáky od známych obchodných sieti a venujte svoju pozornosť zľavám na jedlo, a potom ceny jednotlivých potravín porovnajte s ostatnými obchodmi. Týmto spôsob ušetríte ďalšie desiatky eur za konzumované jedlo.