Ako na zasklenie terasy

Jedným z spôsobov, ako o terasu môžete využívať aj počas chladnejšieho obdoba v roku, je jej zasklenie. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že ide o veľmi náročnú rekonštrukciu, no v skutočnosti to nie je až tak komplikované. Stačí všetko dobre navrhnúť, naplánovať a použiť kvalitné materiály.

veranda

Ekonomická stránka
Sklenené steny, či dvere, ktoré na takejto terase využijete, sú síce drahšie, avšak v porovnaní s nákladmi, ktoré by ste museli minúť na akékoľvek iné prekrytie terasy, sa dajú jednoznačne zrovnať. Navyše je takéto prerobenie terasy veľmi rýchle. Ak si nájdete firmu, ktorá vám zabezpečí materiál a aj samotnú realizáciu, môžete ušetriť nie len peniaze, ale taktiež drahocenný čas.

Spojovací materiál
Pri zasklenej terase musíte myslieť hlavne na správne zvolené materiály. Jedným z nich je samozrejme sklo. Ak však chcete, aby ste sa v lete neuvarili a naopak v zime nemrzli, musíte siahnuť po viacvrstvových sklách, ktoré zabránia úniku tepla, alebo naopak prehnanému prehrievaniu. O funkčnosti rozhoduje aj spojovací materiál. Riešením číslo jeden sú jednoznačne https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-fasady/.

terasa

Hliník je veľmi trvácny, odolný a bezúdržbový materiál. Navyše je veľmi ľahký, takže nezaťaží pôvodnú konštrukciu terasy. Sklá z niekoľkých vrstiev predstavujú poriadnu váhu. V kombinácii s ťažkým spojovacím materiálom, by mohlo byť zasklenie problémom. Zasklená terasa funguje veľmi podobne ako skleník. V takomto priestore nie je ničím zvláštnym, že sa na stenách začne zrážať para. Tento problém vyriešite správnou cirkuláciou vzduchu, teda vetraním a taktiež vhodne zvoleným tieniacim systémom. Aj v tomto smere zohrá hliník veľmi dôležitú úlohu. Na rozdiel od takého dreva, totiž nezačne plesnieť ani hniť. To isté platí aj o iných kovoch, ktoré majú tendenciu hrdzavieť, pričom hliník nie.