Aj balkón musí mať bezpečné zábradlie

Pri hľadaní nového bývania si kladieme podmienky ako by malo vyzerať, koľko má mať izieb a či by tam mal byť balkón. Väčšinou odpovedáme áno, o byt bez balkóna je menší záujem, pretože ľudia preferujú možnosť posedieť si na ňom, vychutnať si šálku kávy a dopriať si pekný výhľad. Balkóny samozrejme musia mať zábradlie.

Farebné odtiene balkónov

Vyjsť na balkón, posedieť si na ňom pri šálke dobrej kávy a zároveň sa necítiť byť izolovaný od okolitého sveta je jeho výhoda, preto ľudia v prevažnej miere trvajú na tom, aby byt, ktorý hľadajú, mal aj balkón. Má to svoje výhody aj v tom, že ho môžu využívať ako ďalší úložný priestor, pestovať na ňom kvety, zeleninu či bylinky, dokáže byť aj ozdobou fasády, ak sa pekne upraví. Na zábradlie si ľudia zvyknú dávať aj kvetináče s peknými farebne kvitnúcimi rastlinami.

Zábradlie na balkóne https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ môže byť z dreva, plastu, skla, nerezu či hliníka v kombinácii so sklom a podobne. To, z akého materiálu zábradlie bude, je iba na majiteľovi balkóna, no najvhodnejšie je vyrobiť ho z nerezu, pretože má veľmi dlhú životnosť, je nenáročný na ošetrovanie, stačí ho iba poutierať od prachu a preleštiť, nerez je tiež nadčasový, luxusne vyzerá a je vhodný ku každému architektonickému štýlu.

Zábradlie ako bezpečná súčasť balkóna

Balkón si môžete vybaviť zábradlím, ktoré bude pozostávať z nerezových stĺpikov alebo v kombinácii so sklenenou výplňou, to znamená, že základ bude tvoriť nosná konštrukcia z nerezových stĺpikov a priestor medzi nimi bude vyplnený sklenenými tabuľami. Sklo sa musí použiť bezpečnostné, stĺpiky zábradlia sa kotvia do podlahy balkóna zhora alebo z bočnej strany. S ohľadom na to, či chceme alebo nie, aby bolo vidieť, čo na balkóne máte a či tam niekto sedí, si treba prispôsobiť aj farbu sklenenej výplne, nechajte ju číru alebo si vyberte pieskované, matné, mliečne sklo či s grafickou potlačou, výber a farebne prevedenie je na vkuse každého majiteľa.