Žrádlo iba od majiteľa!!!

Určite ste už nie raz aj vy zaregistroval informáciu o rozhádzaných granulách s otravou, alebo o tom, ako niekto v noci otrávil psov priamo na pozemku. Týmto spôsobom si neraz medzi sebou riešia účty napríklad i rozhádaní susedia. Je to smutné, no bohužiaľ aj také veci sa u nás dejú. Ešte smutnejšie je, že nemáte ako ovplyvniť zmýšľanie ľudí. na čo však vplyv máte, je váš pes.

labrador

Psa by ste už šteniatka mali učiť jednu základnú vec. Jedlo smie zobrať iba od svojho majiteľa, teda od vás a poprípade od ostatných členov rodiny. Možno si hovoríte, že je to nemožné. To nie je pravda. Psa dokážete naučiť čokoľvek, ak to robíte správne.
Je dôležité, aby ste svojich známych a vzdialenú rodinu jasne upozornili na to, že vášho psa nemajú kŕmiť. Týka sa to všetkých členov rodiny, ktorí so psom neprichádzajú do kontaktu dennodenne. To znamená starí rodičia, sestry, bratia a tak ďalej. Ak usporiadate rodinné oslavy, svojim hosťom to jednoznačne zakážte aj za cenu toho, že sa pohádate. Bavíme sa tu o živote vášho psa.

pamlsky

To, aby váš pes zožral iba žrádlo, ktoré mu dáte vy, sa dá aj cielene cvičiť.Najprv je potrebné, aby ste mali vymyslený povel, ktorým dávate psovi najavo, že robí niečo zlé. Môže to byť klasické „fuj“, „ee“, alebo „nesmieš“. Dajte si pozor na to, aby ste používali vždy rovnaké slovo. Ak ho bude mať pes dostatočne vžité, ďalší výcvik nebude žiadnym problémom. Pozvite k sebe známeho, dajte mu do ruky kúsok šunky, ktorú ponúkne vášmu chlpáčovi. Ak si ho bude chcieť pes vziať, upozornite ho daným povelom. Ak by povel nezabral, pretože treba uznať, že jedlo je dosť veľké lákadlo, siahnite po fyzickom treste. Ten nemá psa bolieť!!! Hovoríme o strieknutí vodu do ňufáka, alebo cuknutím za obojok.
Je tu ešte jedna vec, na ktorú nesmieme zabudnúť. Pes nesmie byť hladný. Vtedy mu len ťažko zabránite konzumovať jedlo od iných ľudí. pocit hladu nesmie zažiť nikdy, pretože sa ho nezbaví do konca života. Základný zvierací inštinkt, je ich prežitie.