Zásady bezpečnej jazdy na motorke, neignorujte ich!

Ak sa radíte k tým dobrodružnejším povahám alebo k ľuďom, ktorí jednocho milujú pravidelnú jazdu na motorke, musíte si uvedomiť jedno zlaté pravidlo, ktoré vám možno zachráni život: Motorka na cestách nemá prednosť a vy ako jej zodpovedný vodič musíte byť pozorní a sústredení v každej situácii, respektíve nič nenechať na náhodu.

přilba

Na našu bezpečnosť na cestách by sme mali myslieť už vopred a preto si aj v tomto článku predstavíme niekoľko rád, ktoré by si mal uvedomiť každý, kto s chuťou a rád pravidelne jazdí na svojej milovanej motorke. Buďme teda konkrétnejší a pozrime sa, čo si v prípade jazdy na motorke musíme uvedomiť a ako byť vybavení k tomu, aby naša jazda prebiehala bezpečne a zároveň komfortne bez zbytočných chýb.

Začnime úvodom a teda vhodným oblečením, kde sú dominantným prvkom kvalitnéprilby na motorku a okrem toho samozrejme aj celkový overal, ktorý by minimalizoval zranenia v prípade pádu. Najmä však kvalitu prilby by sme nemali podceňovať a neuspokojiť sa len s tou najlacnejšou alternatívou, respektíve mali by sme sa zamerať skôr na kvalitatívne vlastnosti a celkový efekt.
Na cestách nezabudnite myslieť aj za iných a možno to nevyznie zrovna pekne, ale nespoliehajte sa na ich dokonalosť, dôverujte predovšetkým svojej pozornosti a tým pádom budete mať väčšiu istotu, že možnej nehode zabránite.

Prispôsobujte sa okolnostiama to aj z hľadiska počasia, veternostných podmienok, ale aj aktuálnej situácii na cestách a svojim schopnostiam, nesnažte sa prekonávať samého seba a ani všetkých ostatných, nie ste superhrdina. Neberte to však ako urážku, ale ako dobrú radu.

přílba na motorku

K predošlému pravidlu sa hodí prakticky zopakovať alebo vylepšiť ho o vetu: Nepredvádzajte sa, aj keď viem, že vás to zrejme niekedy láka, ale v tomto prípade musí zvíťaziť rozum nad túžbou a teda uznať, že cez mesto nemusím ísť práve dvestovkou.