Chystáte sa na lyžovačku? Nezabudnite si sušič topánok!

Nikto z nás nemá rád pleseň. Ani nijaké iné biologické zárodky. Pleseň netolerujeme nielen na našich stenách v bytoch, ale musíme sa im vyhýbať aj v našej obuvi. A práve lyžiarske topánky bývajú v tomto smere veľmi často podceňované. Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí po návrate z lyžovačky len odložia lyžiarske topánky do pivnice a zabuchnú za nimi dvere? Nuž, potom zrejme aj vy patríte medzi ľudí, ktorí sa čudujú, odkiaľ sa berie ten nepríjemný zápach…

lyžáky

Ako teda riešiť tento problém?

Nie každý z nás má toľko miesta v byte, či v dome, že si môže dovoliť lyžiarske topánky celej rodiny po lyžiarskej akcii poukladať ku radiátoru. Môžeme dokonca tvrdiť, že pre materiál lyžiarskych topánok takéto sušenie ani nie je vhodné. Preto treba siahnuť po inej možnosti.

Vyhrievacie telieska

Jedným riešením sú takzvané vyhrievacie telieska, ktoré po pripojení na elektrickú sieť začnú sálať teplo a vyhrievať svoje okolie. Tieto telieska je možné vložiť do vnútra lyžiarskych topánok a takýmto spôsobom vyhriať a vysušiť vnútro. Ide o veľmi komfortný, veľmi spoľahlivý a bezpečný spôsob. A najmä zdravý. Výsledkom je totiž suchá, hygienicky nezávadná lyžiarska topánka.

lyžařské boty

Teplovzdušné sušiče

Vo veľkých lyžiarskych prevádzka majú na stenách namontované takzvané teplovzdušné sušiče lyžiarskych topánok. My samozrejme niečo také v našich domácnostiach montovať nebudeme, ale napriek tomu máme možnosť siahnuť po alternatívnych možnostiach tohto druhu. Ide o prenosné a skladné ventilátory a sušiče, ktoré vsunieme do topánok a ventilátor vháňa do lyžiarok príjemne teplý, ale zároveň nie príliš horúci vzduch. Tento spôsob sušenia je pre lyžiarske topánky taktiež veľmi vhodný a veľmi šetrný pre materiál, z ktorého je vnútro lyžiarky zložené. Tento typ sušenia lyžiarok je síce o niečo hlučnejší ako sálavé telieska, ktoré len pasívne vyhrievajú. Avšak ich účinnosť je o niečo efektívnejšia a lyžiarka je vysušená oveľa rýchlejšie.

staré boty

Ceny a značky týchto zariadení sú rôzne. Taktiež rôzna je aj kvalita. Preto je vhodné dopredu si overiť, ktoré zariadenia sú spoľahlivé. Ide o to, aby sme príliš lacným nekvalitným zariadením nezničili vnútro lyžiarskych topánok. Pri správnom používaní týchto vyhrievaných zariadení získame zdravší a kvalitnejší stav našich lyžiarskych topánok.