Sprchovací kút alebo vaňa. Viete ktorá voľba je pre vás vhodnejšia?

Pri rekonštrukcii kúpeľne, alebo stavbe nového domu, si mnoho ľudí kladie otázku, či do kúpeľne nainštalovať vaňu, alebo sprchovací kút. Vo všeobecnosti prevláda názor, že druhá spomínaná možnosť je ekonomicky výhodnejšia. Šetrenie vody však v skutočnosti vôbec nezávisí od toho, či sa viac sprchujete alebo kúpete.

vana

Ekonomická stránka

Vodu ušetríte najme vďaka správnej batérií. Na klasické kohútiky zabudnite. Najlepším riešením je páková batéria. Po tom, ako si nastavíte tu správnu teplotu, môžete vodu kedykoľvek vypnúť a pri jej opätovnom zapínaní nemusíte bojovať s nastavovaním. Možno si hovoríte, že vypínanie vody na pár sekúnd nemá zmysel. Verte však, že má, a to hlavne pri viacčlenných rodinách.

Ak ste zarytím zástancom sprchovania, pretože ste presvedčení, že pri sprchovaní miniete menej vody, tak ste na veľkom omyle. Vaňu napustíte a viac vody nemíňate. Ak sa sprchujete pol hodiny, verte že spotreba vody je omnoho väčšia.

Sprchovací kút

Sprchový kút je dobrou alternatívou najme do menších kúpeľní, pretože logicky zaberie menej miesta. Zároveň je veľmi štýlovým doplnkom. V ponuke obchodov nájdete všakovaké modely, od presklených, cez mramorové, až po moderné kombinácie kovu a dreva. Ak si pri umývaní radi užívate, do sprchovacieho kúta, si môžete nainštalovať masážnu hlavicu, alebo zvoliť modely, ktoré majú v sebe zabudované masážne steny.

sprvha

Vaňa

Vaňa je stará dobrá klasika. Môžete sa v nej sprchovať i kúpať. Ak vám prekáža ošpliechaná kúpeľňa, dobrou voľbou je obyčajný sprchovací záves. Tak v podstate skombinujete vaňu a kút. Toto riešenie sa hodí najme do väčších priestorov. Po vani siahnite i vtedy, ak máte malé deti. Každodenná hygiena v sprchovacom kúte, by bola veľmi nepraktická a nepohodlná. Podobné je to i v prípade, ak vlastníte psíka. Pokiaľ milujete relaxačné kúpele, vaňa je pre vás určite jediným riešením.