Spánok na mäkkom „obláčiku“

Chcel by ste spať ako v bavlnke? Vaša odpoveď bude znieť pravdepodobne áno. Kto by predsa nechcel ráno vstávať ako znovuzrodení, však? Pohodlie, ale i dobré ortopedické vlastnosti, vám zaručia vysoké matrace segum.sk.

Žena ležiaca v posteli, ktorá číta časopis.jpg

Klasická hrúbka, respektíve výška matracov, sa pohybuje približne od osemnástich do dvadsiatich troch centimetrov.Na trhu nájdete aj omnoho užšie kúsky, ktoré nemajú viac ako deväť centimetrov. Takéto matrace vám dokážu taktiež zabezpečiť pohodlný spánok a dobré ortopedické vlastnosti. To však platí iba v tom prípade, ak zainvestujete do naozaj kvalitných produktov.
Pokiaľ však chcete mať istotu, že budete spať na mäkkom „obláčiku“, jednoznačne siahnite po vysokých matracoch. Tie majú hrúbku okolo dvadsiatich ôsmych až tridsiatich centimetrov. Je vám teda jasné, že hovorím o inej kategórii pohodlia.

Vysoké matrace sú vyrábané z rôznych materiálov. Preto sa pri výbere nemusíte obmedzovať. Konkrétny výber, samozrejme, záleží iba na vás. Pamäťová pena je dobrou voľbou pre tých, ktorý majú problémy s chrbticou. Podobne dobre vám poslúžia aj pružinové matrace. Na trhu dnes nájdete aj produkty z prírodného latexu, ktorý okrem ortopedických vlastností, spĺňajú aj vysoké hygienické požiadavky užívateľov. Pokiaľ však so svojou chrbticou nemáte žiadne problémy a chcete iba spať pohodlne, môžete pokojne siahnuť aj po klasickej pene, ktorá je veľmi obľúbeným materiálom.

Žena, ktorá na posteli číta časopis.jpg

Ak by ste sa rozhodli pre kúpu matraca s nadpriemernou výškou, pozerajte aj na vlastnosti vašej postele. To znamená, že na ňu musí matrac dobre sadnúť. Obzvlášť opatrní buďte pri vyvýšených posteliach. Vysoký matrac totiž podstatne zúži priestor, ktorý vám ostane na spánok. Pokiaľ by ste mali posteľ s neobvyklými rozmermi, nie je na škodu matrac vyrobený na mieru. Budete si zaňho síce musieť zaplatiť, no na druhej strane, si ušetríte mnohé nepríjemnosti.