Oblečenie pre psy nie je len módny doplnok

Oblečenie pre psov v skutočnosti nie je žiadnou novinkou, alebo marketingových ťahom na naivné majiteľky, ktoré si chcú zo svojho psa urobiť náhradné dieťa. Nejeden masér, by vám vedel rozprávať o tom, ako teplé oblečenie uchránilo jeho psy pred chladom. Nemusíme sa však ani nachádzať v extrémne chladných podmienkach na to, aby bolo obliekanie v niektorých prípadoch potrebné.

pinč

Náchylné plemená

Psy by sme mohli rozdeliť do dvoch skupín. Na tie s podsadou a na tie bez nej. Podsada u psa znamená, že je jeho srsť zložená z viacerých vrstiev. Takáto izolácia je dostatočná aj pri hlbokých mrazoch. Nájde sa však i zopár plemien, ktoré túto výhodu nemajú. Napríklad taký Jorkšírsky teriér, naháč, srnčí ratlík, či papillon. Týmto plemenám je v chladnom počasí taká istá zima, ako nám. Oblečenie z kvalitných materiálov, chráni najmä psie obličky a kĺby. Používajte ho počas zimy, ale taktiež vo veternom počasí. Keď neviete, do ktorej kategórie patrí váš pes, použite google, alebo si o ňom prečítajte v knihe. Takýchto plemien existuje totiž viac, ako sme spomenuli.

Poriadok v dome

Druhým prípadom, kedy sa oblečenie pre psy zíde, je daždivé počasie. Ak totiž psa chováme v byte, po návrate z prechádzky dokáže táto mokrá guľa chlpov urobiť v dome poriadny neporiadok. Na tento účel slúži oblečenie vyrobené z nepremokavých materiálov. Nenechajte sa však nachytať na lacné kópie ľudských pršiplášťov. Vo väčšine prípadov ide naozaj len o módny doplnok. Vyberajte si radšej v špecializovaných predajniach, či internetových obchodoch.


maltes

Kedy psa určite neobliekať

Niektorí majitelia psov, svojich miláčikov obliekajú naozaj iba preto, aby držali krok s módou. Pokiaľ k ním patríte, nech sa páči. V žiadnom prípade však psa nenavliekajte do akéhokoľvek oblečenie, počas leta a najmä pri vysokých teplotách. Pravdou síce je, že psi sa takpovediac potia hlavne cez laby a papuľu. Ak na nich navlečiete ešte kus látky, určite im to pri ochladzovaní organizmu nepomôže.