O svoj komfort pri bývaní v mobilnom dome určite neprídete

Robiť kompromisy je v niektorých životných situáciách nevyhnutné, vďaka nim sú napokon spokojné všetky zúčastnené strany. Takto nejako by sa dal označiť aj nákup mobilného domu, ktorý bol navrhnutý s cieľom priniesť ľuďom možnosť využívať všetko, čo ponúka, buď na sezónne bývanie alebo na zriadenie podnikateľského prostredia.

Zariadené izby sú aj v mobilheimoch

Myšlienka trávenia letnej sezóny napríklad v mobilheime, ktorým sa môžeme presúvať na rôzne atraktívne miesta a striedať lokality „zakotvenia“, vôbec nemusí byť na zahodenie. Ide o kompromisné riešenie medzi karavanom a bývaním v rodinnom dome, pretože aj ponúkané mobilné domy sa dajú po revitalizáciách používať po celý rok. V USA ich využívajú už osemdesiat rokov, od začiatku ich výroby sa totiž stali objektom záujmu obyvateľov, a ten pretrváva dodnes.

Najčastejšie plnia funkciu bývania počas letnej sezóny, ale osvedčili sa aj ako priestory na podnikanie, kancelárie, na zriadenie fast food-u, predajní, kaderníctva a podobne. Sú plne vybavené priestormi, ktoré zahŕňajú kuchyňu so spotrebičmi, obývaciu izbu, v ktorej je už nainštalovaná aj rozkladacia sedačka, spálňu s pohodlnou posteľou, WC a sprchový kút. Nájdete tam aj množstvo odkladacieho priestoru, ktorý využijete, ak sa rozhodnete mobilheim využívať na celoročné bývanie.

Takto si môžete užívať kdekoľvek

Jedným z typov týchto mobilných domov je Tudor Galaxy GR46 Euro-mobilnedomy, ktorý je plne využívaný hlavne sezónne. Dom je vybavený dvoma vstupmi, takisto má dve spálne a v každej z nich je umiestnená manželská posteľ. Nechýba ani obývacia izba s rozkladacou sedačkou, aj kuchyňa je zariadená a vybavená spotrebičmi a nechýba ani sociálne zariadenie s kúpeľňou. Dom má rozmery 8,6×3,0m, ak ho zateplíte, vymeníte jednoduché zasklenie okien za trojité, zateplíte prívod vody a namontujete vykurovanie na tuhé palivo, tak sa s ním môžete presúvať po krajine aj v zimných mesiacoch.