Nie je sprcha ako sprcha!


Pri zariaďovaní novostavby stojíme často pred dilemou, ako ju máme zariadiť . Umývadla sú jasné, ale dať do kúpeľne klasickú vaňu na kúpanie sa , alebo sprchovací kút https://www.tripadvisor.sk/ShowUserReviews-g274927-d5986743-r342142671-Geronimo_Grill_Bar-Kosice_Kosice_Region.html K dispozícii sú aj kombinácie predošlých možností.

Je vecou životného štýlu a vkusu po ktorej forme siahneme. Pre mňa je vhodnejšou formou sprcha. Nezvyknem tráviť dlhý čas vo vani a sprcha má menšiu spotrebu a zároveň zaberá menej plochy.

projekt


Čoraz viac majiteľov domov si buduje  v záhrade aj bazén. Aj tu veru platí zlaté pravidlo, že do bazéna sa nevstupuje bez sprchovania. Je to veľmi hygienická a potrebná zvyklosť. Rovnako keď vychádzame z bazéna- sprchujeme sa.

Zaiste je veľmi nepohodlné a nepraktické ak by sme mali zakaždým vbehnúť do domu a osprchovať sa. Súčasťou okolia bazéna by mala byť aj sprcha.

Na trhu je niekoľko modelov líšiacich sa


  • tvarom, 

  • spôsobom ohrievania vody,

  • objemom zásobníka


 Každá jedna má ale :


  • Základ- upevnenie, alebo ukotvenie v zemi

  • Telo sprchy

  • Prívod vody

  • Ohrev vody

  • Sprchovaciu hlavicu


Spôsob ohrevu vody býva rôzny. Využíva sa buď prirodzený ohrev slnečným žiarením pôsobiacim na zásobník vody. To je vhodné pre dni slnečné a malý počet používateľov vzhľadom na objem zásobníka.

Solárny kolektor v kombinácii so sprchou je moderným a zároveň najefektívnejším riešením. Pri využití dotácie štátu na kúpu kolektora to môže byť pre mnohých aj celkom zaujímavý spôsob.

sprcha


Tretí spôsob znamená privedenie už ohriatej vody priamo z domu . Tento spôsob sa ale využíva najmenej. Je to spôsobené aj tým, že sprcha pri bazéne nemusí byť v bezprostrednej blízkosti nášho domu a tak náklady na podzemný prívod sú vysoké a iné riešenie je neestetickou záležitosťou.

Vždy treba posúdiť všetky možnosti realizácie pred samostatnou výstavbou bazéna. Iba tak sa zavedenie sprchy nepredraží a bude estetickou súčasťou okolia.

Nie je sprcha ako sprcha!
5 (100%)2