Najzaujímavejšie veľkonočné tradície vo svete

Sviatky sú síce po celom svete rovnaké, ich oslavy a tradície sa však výrazne odlišujú. Niekde dokonca boli zajačikovia nahradení, inde ide skôr o bolestivú tradíciu. Oveľa bolestivejšiu, ako skončiť vyšibaná korbáčom. 
Francúzsko
Veľkonoční zajačikovia deťom vajíčka a sladkosti nenosia. Vo Francúzsku sú to veľkonočné zvony. Medzi štvrtkom a veľkonočnou vigíliou nezvonia v krajine zvony kvôli udalostiam okolo Ježiša Krista. V nedeľu sa opäť rozozvučia a prinesú deťom dobroty.

velikonoce

Austrália
V Austrálii  sa v roku 1991 rozhodli nahradiť veľkonočných zajačikov zvieratkom bilby. Zajac, ako zviera nie je v krajine vôbec obľúbené a je považovaný za škodca. Počas sviatkov tak nekúpite čokoládových zajačikov, vyrábajú sa len čokoládové bilby zvieratká.
Fínsko
Deti sa prezliekajú za čarodejnice, pomaľujú si tváre a chodia od domu k domu prosiac o čokoládové vajíčka a maškrty. Nosia so sebou aj mladé vetvičky vŕby,  na ktorých majú pripevnené farebné pierka.

Grécko
Tu sa každoročne koná tradícia vyhadzovania hrncov z okien. Ľudia rozbíjajú hlinené hrnce a panvice priamo na ulici. Týmto spôsobom sa víta jar a prázdne hrnce symbolizujú novú úrodu, ktorá sa bude do nich dávať.
Španielsko
Na ulici sa koná prehliadka kostrových kostýmov, ktoré tancujú takzvaný tanec smrti. Na konci sa v krabici nesie popol. Tancovať sa začína okolo polnoci a končí sa približne okolo tretej hodiny rannej.

vajíčka

USA
Vo Washingtone majú približne 130 rokov tradíciu súťaže v gúľaní natvrdo uvarených vajíčok pomocou veľkej lyžice.
Izrael
V Jeruzaleme veriaci absolvujú tú istú cestu, ako kedysi Ježiš Kristus v deň svojho ukrižovania. Niektorí nesú so sebou veľké kríže, aby si pripomenuli jeho utrpenie. Na veľkonočnú nedeľu sa konajú omše v záhrade pri hrobke, v ktorej bol pochovaný.
Filipíny
Každoročne sa niekoľko mužov (občas aj žien) nechá zbičovať a pribiť na kríž. Týmto dramatickým spôsobom si pripomínajú ukrižovanie Ježiša Krista. Súčasne sa konajú aj krížové cesty.