Najpredávanejšie videohry všetkých čias

Musíme uznať, že videohry nás sprevádzajú už niekoľko dekád a ovplyvnili detstvo, pubertu, ale vlastne aj dospelý život niekoľkých generácií. Na popularite pritom v žiadnom prípade nestrácajú, skôr naopak. Ich vývoj má stále rýchlejšiu a vysplelejšiu formu, čo pochopiteľne vedie k rastúcej popularite aj u dnešných a nasledujúcich generácií.

videohra

Videohry tak samozrejme behom svojej nekončiacej éry už niekoľkokrát zmenili svoju podobu, čo sa týka predovšetkým grafického a zvukového spracovania ako aj príbehu, ale v podstate i hrateľnosti. Je tak čoraz menej možné vzájomne ich porovnávať a vybrať tie skutočne najlepšie, preto sa v tomto prípade môžeme riadiť iba štatistikou o najpredávanejších hrách všetkých čias.

  • A my sa spoločne v tomto článku vyberieme tie najpredávanejšie, ktoré tak spravodlivým spôsobom môžeme zaradiť k najpopulárnejším a z pohľadu obľúbenosti užívateľov tak zrejme i k najlepším videohrám za dobu, ktorou nás videohry sprevádzajú.

PlayerUnknown’s Battlegroundje pomerne čerstvou multi-platformovou hrou z roku 2017, ktorej sa však už podarilo predať okolo 50 miliónov kusov. V roku 2017 dokonca stihla prekonať rekord v počte prihlásených online hráčov. Môže za to možno i fakt, že ide o jeden zo súčasne najpopulárnejších herných žánrov battle-royal, ktorý ponúka hodiny vzájomného hrania plného takmer nekončiacich možností a zábavy.
Éra konzoly Nintendo Wii, ako aj jej kultových titulov je už vlastne za nami, no aj napriek tomu sa v počte predaných kusov na celkovo štvrtú historickú priečku radí séria Wii Sports z roku 2006. Počet predaných kusov ukazuje na cca 82 miliónov. Titul so sebou prináša 5 športových simulátorov ovládaných špeciálnym ovládačom reagujúcim na presné pohyby hráča. A práve ovládanie je hlavným dôvodom jeho popularity.

ovladač

GTA V je multi-platformový titul z roku 2013, ktorý netreba bližšie predstavovať. Predal až 100 miliónov kópií.
Minecraftje z vizuálneho hľadiska jednoduchá hra z roku 2011, ktorá však svojou obľúbenosťou a návykovým multiplayerom dokázala prekonať obra, akým je najnovšia séria GTA počtom 154 miliónov predaných kusov.
Aký titul ale môže byť predávanejší, než GTA V alebo Minecraft? Kto je jasným víťazom? Predsa legendárny Tetris z roku 1984 vyrobený sovietskym vedcom Alexejom Pažitnovom, pričom je dokázané, že práve táto hra efektívne znižuje stres. Predalo sa jej až neuveriteľných 170 miliónov kópií kompatibilných s rôznymi zariadeniami.