Indonézske ostrovy ako dovolenková destinácia? Prečo nie?

Indonézska republika je štát, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Je tvorený 17 508 ostrovmi. Žije tu viac, ako 230 miliónov ľudí. Vďaka tomuto číslu sa radí medzi 4 najľudnatejší štát sveta.  Hlavným mestom je Jakarta. Ľudia sa skôr prikláňajú k moslimskej viere. Zaujímavosťou tohto štátu je, že ju ako prvý Európan navštívil Marco Polo. Konkrétne sa doplavil na ostrov Sumatra v roku 1293. Táto krajina je predovšetkým známa častými zemetraseniami a  svojou vulkanickou činnosťou. V Indonézii sa nachádza vyše 150 sopiek, avšak väčšina už nie je činných. Indonézia je multikultúrna. Žije tu vyše 300 etnických skupín a hovorí sa tu 583 jazykmi a dialektmi.

moře
 

Najznámejšie dovolenkové ostrovy:

 
Bali
Ostrov milovníkov romantiky. Obmýva ho Jávske more a Indický oceán. Široký je 150 km a dlhý 110 km. Najvyššie sa týči, dnes už nečinná sopka Mount Agung. Naposledy bola činná v 70. rokoch. Stred ostrova je prevažne hornatý, čím viac idete na juh, tým hory ustupujú. Južné pláže ostrova majú nádherný zlatý piesok. V iných oblastiach sú pláže skôr šedé až čierne, vinou vulkanickej činnosti. Ceny sú o štvrtinu nižšie, ako u nás na Slovensku. Letisko sa nachádza v meste Ngurah Rai. Ostrov je preslávený krásnym západom slnka a možnosťou surfovania. Ak preferujete pokoj a relax na krásnych zlatých plážach, zamerajte sa na oblasť Sanur. A ak ste milovníci skôr hôr a umenia, pre vás je vhodná oblasť Ubud.

Komodo
Ostrov je rajom pre potápačov. More je plné krásnych kolárov a živočíchov. Ostrov má rozlohu 380m2. Nachádzajú sa tú krásne pláže s belavým pieskom. Do povedomia sa dostal vďaka živočíchovi prezývanému Drak Komoda – Varan komodský. Najnavštevovanejšou plážou je Pink beach s nádherným rúžovým pieskom.

laguna

Jáva
Piaty najväčší ostrov Indonézie. Žije tu viac ako 65% celej Indonézskej populácie. Jáva je skôr vhodná pre turistické zájazdy. Len na tomto ostrove sa nachádza 112 sopiek. Navštíviť sa oplatí jednoznačne národný park Barulan. Alebo chrám Borobudur, ktorý je najväčším budhistickým chrámom.