Aký typ osobnosti ste?

Aj keď je toto rozdelenie veľmi zovšeobecnené, je aj skutočne veľmi výstižne vypracované. V nasledujúcom článku vám ponúkame základné charakteristiky týchto typov osobností.

hanba

SANGVINIK
Sangvinici sú spoločenskí, charizmatickí a nachádzajú potešenie skoro v každej životnej činnosti. Sú výborní rozprávači a všetko čo sa im stane dokážu prerozprávať v zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý vás nechá po celú dobu v napätí. Sú veselí, optimistickí a doslova potrebujú spoločnosť ľudí. Ich charizmatická povaha k sebe priťahuje všetkých navôkol ako magnet. Milujú byť v strede záujmu iných a pozornosť si značne užívajú. Sú veľmi ochotní pomáhať všetkým okolo seba, ale nosia ružové okuliare a sú veľmi naivní. Negatíva: Sú málo empatickí voči ostatným ľuďom a zvyknú veľmi preháňať. Sú veľmi zlí poslucháči a navyše obrovskí egocentrici. Zodpovednosť tiež nie je ich silnou stránkou.

směr

CHOLERIK
Cholerici sú typickým vodcovským a sebavedomím typom. Nič im nie je ľahostajné a ich prioritou je vždy dosiahnuť svoj vytúžený cieľ. Nepotrpia si na pozornosti okolia, ale napriek tomu milujú hádky a nedorozumenia v ktorých sa cítia ako ryba vo vode. Negatíva: Nedokážu prijímať názory iných ľudí a cítia sa dobre iba ak sú im ľudia v ich okolí podriadení. Neberú ohľad na ostatných ľudí.

MELANCHOLIK
Nenároční, osamelí myslitelia, ktorí si hravo vystačia sami so sebou. Nedajú dopustiť na inteligenciu a krásu, ktorá v ich živote zohráva tú najdôležitejšiu úlohu. Sú to obrovskí pesimisti pre ktorých je prvoradá duševná činnosť. Sú najviac tvoriví a žasnú nad genialitou. Zakladajú si na organizovanosti, vyrovnanosti a na detailoch, vyžadujú poriadok. Sú starostliví, súcitní a záleží im na svojich blízkych. Negatíva: Veľmi ľahko padajú do depresií, trpia hlbokými pochybnosťami o sebe samom Na ostatných zvyknú uplatňovať svoj perfekcionizmus a kladú na svoje okolie privysoké nároky.

mozek

FLEGMATIK
Ľahko sa s nimi vychádza, pretože sú veľmi prispôsobiví. Sú kľudnej, bezproblémovej povahy a dokážu si zachovať až pozoruhodný kľud. Nikam sa neženú a nemajú vysoké očakávania. Sú veľmi priateľskí a tiež ú dobrí poslucháči.Negatíva: V živote si zachováva vždy neutrálnu náladu, nerád riskuje a pôsobí dojmom leňocha. Pôsobí citovo chladne a nerád činí dôležité rozhodnutia.