Ako byť vedúcim tímu prostredníctvom individuálneho vplyvu

Všetci sme počuli túto frázu: „V tíme nie je„ ja “. V skutočnosti však v skutočnosti existujú dve. Pochopenie úlohy, ktorú hrá každý „I“ vo vašom tíme, bude mať za následok skvelých vodcov, ktorí vedú veľké tímy. Predtým, ako môžete byť vodcom niekoho alebo čohokoľvek, musíte mať nejaké pochopenie.skauti.jpg

Jednou z vecí, ktorú nás náš svet v súčasnosti vyučuje, je dať ostatných na prvé miesto: zákazník je na prvom mieste, vaša rodina je na prvom mieste, vaša skupina * vložiť * prichádza ako prvá. Avšak, ak neustále dávate ostatných na prvé miesto, kde vás to necháva?

Toto je téma, o ktorej diskutujem týždenne, a zvyčajne, keď začínam túto diskusiu, okamžite dostávam ľudí, aby skákali k záverom týkajúcim sa sebectva, narcizmu, náboženstva a politiky. To všetko sú dôležité veci, ktoré treba zvážiť; majú legitímny vplyv, ktorý my ako jednotlivci a ako vodcovia musíme chápať.

Ľudia sa často spájajú s tým, čo je v ich živote najčastejšie – veci, ktoré vytvárajú najvýraznejší vplyv. Chápem, že kolenná reakcia predpokladá, že zameranie na seba znamená, že ste sebecký alebo narcistický; nie je to však vždy tak. Odporúčam vám, aby ste sa najprv stali najlepším lídrom vášho tímu. Všetci sme mali skúsenosť s tými, ktorí sa najprv kladú, len o sebe premýšľajú a nepoužívajú túto mentalitu na zlepšenie nikoho okrem seba. Mnohí z nás dokonca pracovali pre niekoho, kto hovorí: „Robte, čo hovorím, nie ako ja,“ mysliac si, že sú nad úrovňou, ktorú hlásajú.

Ak chcete začať, musíte to pochopiť: slovo „jednotlivec“ nie je vždy jednotné. Vo svojom najzákladnejšom použití to znamená, že diskutujeme o jednej jedinečnej bytosti alebo veci. Ale keď mnohí jednotlivci pracujú spoločne ako tím, stávajú sa jednotlivec (ktorý budem charakterizovať s veľkým písmenom I). Sú kolektívne individuálne, pretože sa spoločne pohybujú smerom k rovnakému cieľu ako jeden.
Ako jednotlivec, jediná najdôležitejšia zodpovednosť, ktorú máte v živote, je vplyv, ktorý máte nad tými, ktoré vediete, alebo tie, ktoré vás ovplyvňujú. V každom aspekte svojho života, pre všetky subjekty, ktoré máte vplyv, si zaslúžite a dlhujete to ostatným a sebe, aby ste boli tým najlepším, čím môžete byť. To je vaša zodpovednosť ako jediné vám tento svet má.muž.jpg

Lídri musia byť ich najlepším ja, aby mohli viesť svoj tím efektívne. Aby ste boli najlepší, musíte sa sústrediť, pochopiť, čo vás ovplyvňuje, a aký vplyv máte na iných. Ak máte silný zmysel pre seba a pochopíte svoje sféry vplyvu, zabezpečíte, že budete vždy v najlepšej pozícii, aby ste vedli svoj individuálny tím. Váš individuálny tím má veľký vplyv aj na iných, a to na jednotlivcov aj kolektívnych jednotlivcov.