3 prírodou inšpirované spôsoby, ako premeniť váš domov


1. Farby zeme, mora a oblohy
Umenie spájania rôznych farieb je jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako si vytvoriť vizuálne prírodnejší a útulnejší domov. Striedanie svetlej a tmavej farby poskytne miestnosti automatickú hĺbku a je to veľmi jednoduché. Skombinujte napríklad neutrálnu farbu, ako je slonovinová s bohatou komplexnou farbou inšpirovanou prírodou (napríklad sýto modrá alebo zemitá). Vytvorte si dobrú atmosféru v kuchyni tým, že si vyberiete tmavšiu farbu pre stred skriniek, ktorá bude mať uzemňovací efekt. Na zvyšok zvoľte neutrálnu farbu, aby zjemnila tú tmavšiu. Taktiež si môžete zvoliť hlboké modro-zelené tóny, ktoré budú pôsobiť prírodnejšie. Nezabudnite hlavne kombinovať neutrálnu a tmavšiu farbu pre dokonalý efekt vyváženosti.

dřez

2. Rastliny a umenie
Plnenie vášho vnútorného priestoru krásnymi rastlinami, ktorým sa darí vo vnútorných podmienkach, je najprirodzenejší spôsob, ako priniesť prírodu do vašej domácnosti, ale čo ak vaše rastlinné záhradkárske zručnosti nie sú najlepšie? Nebojte sa! Malý figový stromček je veľmi populárny pre jeho dramatické, lesklé listy. Výhodou je, že potrebuje iba vodu, keď je jeho pôda suchá na dotyk. A existuje ešte tu široká škála zelených rastlín, ktoré sú dostatočne odolné na to, aby sa o nich dokázal postarať každý. Napríklad kaktusy potrebujú veľmi málo vody, ale netreba zabúdať, že potrebujú veľa svetla. Ak sú rastliny pre niekoho nepríjemné, môžete si zaobstarať výtvarné prírodné výtlačky od fotografov, ktoré pripomínajú prírodu. Zútulnia váš domov a bude pôsobiť viac prírodne. Ak chcete získať čo najprírodnejší vzhľad domu, namaľujte si steny domu svetlou bielou farbou. Potom môžete všetko ostatné do miestnosti doladiť.

kuchyň

3. Materiály s vysokou textúrou
Pomocou vysoko textúrovaných keramických obkladačiek dokážete vytvoriť plochu, ktorá bude pripomínať kôru stromu. Týmto spôsobom tiež dosiahnete prírodný efekt. Je len na vás, aký spôsob si vyberiete.