Zásteny zo skla sú vhodným riešením aj starších kúpeľní

Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, a to platí v každej oblasti, ktorá ovplyvňuje náš život. Sklo sa stalo bežnou súčasťou domácností, a to nielen vo forme úžitkového skla, ozdobných predmetov či výplní dverných krídel, ale čoraz viac sa používa aj na vytvorenie zásten v sprchovacích kútoch či vaní. Je to moderné a originálne riešenie.

steklena-drsna-notranja-vrata-4-800x1016-310x310

Sprchovacie kúty už dávnejšie udávajú trend zasklených stien a dverí, no elegantným riešením môže byť aj jednoduchá sklenená zástena, bez nutnosti dverí, keď sprchový kút tvoria sklenené steny alebo iba zástena. Je to sklenena zastena maximálne elegantné riešenie aj starších kúpeľní, dostanú tak nový šat a šmrnc. Sklo je možné umiestniť do nerezových alebo hliníkových rámov, ale najčistejšie línie dosiahneme bezrámovým systémom. Sprchy bez dverí sa nazývajú aj walk-in a sú mimoriadne žiadané.

Namiesto klasických sklenených stien sprchovacieho kúta si môžeme tento priestor oddeliť len sklenenou zástenou, ktorá svoj účel takisto bez problémov splní. Sklo môže byť použité číre, farebné, polepené fóliou do grafických vzorov, pieskované alebo matné a podobne. Každý typ si však zákazník môže vybrať podľa svojich predstáv a vkusu a navyše si tiež môže navrhnúť aj svoj vlastný grafický návrh sklenenej zásteny.

Kúpeľne sa modernizujú a ich vybavenie takisto podlieha módnym trendom, a tak sme začali vane postupne vymieňať za sprchy, no ak sa predsa len nechcete vane vzdať, môžete si ju vynoviť a umiestniť na ňu sklenenú zástenu, zabránite špliechaniu vody do priestoru kúpeľne a zároveň si v nej vytvoríte nový originálny prvok.

voda tečie

Plastové závesy či objemné sprchovacie steny sa dajú nahradiť subtílnym, ale funkčným spôsobom, a to sklenenou zástenou. Navyše, ak máte možnosť výberu farebnosti, niet nad čím váhať, nebude vás to stáť veľa peňazí, zato efekt bude maximálny. Príjemné prostredie pri vykonávaní hygieny je prínosom pre všetkých členov rodiny.