Záclony a tapety na stenu idú ruka v ruke s módou

Určite ste si všimli, že sa v súčasnosti do popredia dostávajú retro výdobytky módneho priemyslu. Jedná sa o tapety a záclony rôznych motívov, farieb a veľkostí. Dnes sa dajú použiť naozaj kdekoľvek. Všetko je len otázka vkusu a dobrého interiérového cítenia. Cítite sa ako dizajnér ukrytý v tele právnika a pod.? Skúste prebudiť svojho tvorivého ducha pri obmenách vášho obydlia.
vsuz.sk_interie_sk_uvodni

Záclony kedysi a dnes

Ako iste viete, záclony majú bohatú históriu. Za záclony boli považované akési handričky zo zvieracej kože už v praveku. Postupom času sa výrobe a záclonám ako takým venovala väčšia pozornosť, vďaka čomu máme dnes na trhu veľa krásnych motívov, farieb a materiálov.
Je veľmi ťažké vybrať vhodnú záclonu, pretože by ste ich mali najradšej doma všetky? Choďte na to pomaly. Rozmyslite si, či záclony máte kde uskladniť, aké materiály a prevedenia preferujete, kam by sa najviac hodili. Pokojne môžete inšpiráciu čerpať priamo z predajne bytového textilu.
Po starostlivom zvážení môžete ísť nakupovať osobne alebo online cez rôzne e-shopy. Výhodou kamenných predajní, je možnosť úpravy záclon na mieru a niekedy aj na počkanie. Či už prichádza jar, leto, jeseň či zima, výber záclon môžete podrobiť aktuálnej sezóne. Spestrite si život pestrou škálou záclon.

vsuz.sk_interie_sk_01

Správne zladenie tapety so záclonami

Aplikácia tapiet nie je takým problémom, ako jej výber. Voľba vhodnej tapety do detskej izby, spálne alebo obývačky je niekedy veľkým kameňom úrazu. Toľko vzorov a farieb vie niekedy človeka poriadne popliesť. Ak dovolíte, prezradíme vám, aké by bolo najjednoduchšie riešenie tejto situácie. Všeobecne platí, že menej je viac. Tohto jednoduchého ale pravdivého pravidla sa treba držať.
Príliš veľa dekoračných motívov v 1 miestnosti nie je dobrou voľbou, pretože v jednoduchosti spočíva krása. Ak už máte zariadenú izbu a v oknách visia jednofarebné záclony, tak v tomto prípade sa oplatí investovať čas a peniaze do vzorovaných tapiet. Jednoduché tapety sa zas hodia k výraznejším záclonám i nábytku. Treba mať však na pamäti, že k určitým typom tapiet sa hodia určité druhy záclon a naopak.