Talianska letecká spoločnosť Alitalia je kvôli koronavírusu donútená dokonca predať časť svojich lietadiel

Všetci s napätím sledujeme ako už niekoľko týždňov celý svet rieši problém epidémie koronavírusu, ktorý sa z Číny rozšíril už takmer do celého sveta a ten, samozrejme, spôsobuje aj prepad ekonomík mnohých dotknutých štátov.
 Lietadlo počas letu
Leteniek sa predáva menej
Migrácia v súčasnosti zahŕňa pohyb a presun miliónov ľudí na celom svete, ktorí cestujú rôznymi dopravnými prostriedkami. Autobusy, autá, vlaky, lode a lietadlá sú využívané denne a prevezú cestujúcich z jedného konca sveta na druhý. Všetko je to dnes už bežné, má to však aj svoju odvrátenú tvár, ktorou je vysoké riziko prenosu chorôb. V súčasnosti tak bojujeme s rozšíreným koronavírusom, ktorý sa „rozcestoval“ do každého kúta sveta a spôsobuje zodpovedným vrásky na čele. Medzi postihnutých patria aj letecké spoločnosti, ktoré pozastavujú lety z a do zasiahnutých oblastí, a to má za následok rapídne klesajúci počet cestujúcich. Preto sú nútené racionalizovať lety a dokonca musia pristúpiť aj k predaju určitého počtu lietadiel.
 
Jedna z mnohých
Talianska letecká spoločnosť Alitalia patrí k tým, ktorých postihli dôsledky koronavírusu a zaznamenala klesajúci trend cestujúcich. Ohlásila preto nejaké kroky racionalizácie a aj predaj lietadiel. Spoločnosť prevzala práva, lietadlá, názov a aj nejaké aktíva od predchádzajúcej spoločnosti Alitalia-Linee Aeree Italianespolu s dcérskou spoločnosťou Air One. Sídlo má v talianskom meste Fiumicino a za jej hlavné letisko si vybrali  letisko Leonarda da Vinciho-Fiumicino v Ríme.Autobus na cestách
 
Zrušené lety a lietadlá na predaj
Strašiak menom koronavírus už zasiahol aj Alitaliu, a preto sa predstavenstvo spoločnosti rozhodlo tento výrazný pokles cestujúcich riešiť racionalizáciou letov a aj predajom lietadiel. To znamená, že medzinárodne aj vnútroštátne lety zredukuje na 38 a od apríla má v pláne rušenie liniek na trasách Rím-Santiago de Chilea Rím-Soul. Ďalším krokom by mal byť predaj dvoch lietadiel, Boeingu 777-300Airbusu A330, po vypršaní ich leasingových zmlúv  a v pláne je predaj aj niektorých lietadiel, ktoré sú nasadené na stredne dlhé linky. Núdzový režim veľmi negatívne zasahuje do predaja leteniek, ktorých počet klesá, čo sťažuje predaj lietadiel, ale vláda urobí maximum preto, aby sa predaj problémovej Alitalie podaril.