Obed v Bratislave tradične, chutne

Poznáte to. Sedíte v kancelárii alebo doma, kde vás obed na stole nečaká. Váš kolega, spolubývajúci alebo rodinný príslušník vám nenavaria, a nechajú na vás výber reštaurácie. Hľadáte plán B a ten je jasný – rozhodli ste sa pre donášku jedla. Hľadáte, čo vám bude vyhovovať samozrejme podľa vašej. Bratislava je veľká a takisto aj vaše možnosti. Koľko hladných ľudí je v Ružinove (či srdci prievozu)? Donášky bývajú vyťažené a kuriéri obsadení, keď sa váš žalúdok už hlási o slovo. Prečo nevyužiť telefonickú objednávku rozvoz menu prievoz.

pečené rebrá

Váš tanier by malo tvoriť jedlo zdravé, alebo aj také, ktoré vás dostatočne zasýti a poteší vaše chuťové poháriky a motivuje vás do práce (pretože aj to niekedy dokáže).

Reštaurácia Gurmánsky dvor sa postará o vaše nasýtenie. Denné menu vám poskytne výber z dvoch polievok a hlavné jedlo.
Výber vás nesklame, ale poteší. Vsadíte na to, čo je vždy dobré a zachutí to aj všetkým generáciám (aj v prípade, ak by ste objednávali pre tých najmenších). Preto by ste boli až nadmieru spokojní, ak ste fanúšikom klasiky, ako je napríklad bravčový či kurací rezník. Pre vegetariánov sa nájde vyprážaný syr či camembert.

zdravé jedlo

Na svoje si prídu aj fitness nadšenci, ktorí si môžu dať ľahšie jedlo, ako je napríklad kurací wrap. To napríklad nájdete v predposlednom týždni augusta. Možno ste hrdý mäsožravec, naša kuchyňa vás môže oslniť bravčovou kapsou na prírodno, pečenou krkovičkou ale aj husacími prsiami. Pochutnáte si na bohatom zeleninovom obložení, ktoré nesmie chýbať pri väčšine jedál.

Pochutnať si môžete samozrejme aj na milovaných vyprážaných šampiňónoch či údenom mäsku s hráškovou kašou. Našou špecialitou sú omáčky či dipy. Syrová omáčka, demiglace omáčka, tzaziky, uhorkovo-mätový dip, smotanový dip, tatárska omáčka dodajú vášmu jedlu šmrnc. Ak si neviete vybrať, ochutnajte postupne všetko, veď rýchly, chutný a poriadny obed vám rozjasní zvyšok dňa.