Aby schodisko bolo nielen funkčné, ale tiež estetické a vizuálne príťažlivé

Schody. Čo si pod nimi predstavíme? Predovšetkým ich funkciu, ktorou je dostať nás praktickým spôsobom na vyššie poschodie. Ale je dosť možné, že si predstavíme takisto ich vizuálnu formu a to, akým štýlom pôsobia na interiér. V súčasnosti sú totiž nároky na prevedenie schodiska náročnejšie a nepožadujeme iba jeho funkčnosť, ale takisto si dávame detailne záležať na jeho dizajne a celkovej estetike.

Chlapec ide po schodoch

· Vhodná estetická stránka schodiska totiž dokáže stmeliť interiér a spraviť z neho štýlový celok.

Pod túto stránku sa dokáže výrazne podpísať materiál. A tých máme v prípade schodísk ako aj zábradlí na výber hneď niekoľko. Pomerne známym variantom je prevedenie z dreva, no ak sa máme priblížiť tiež k ďalším a o niečo modernejším vplyvom, vidíme materiály ako sklo, oceľ, kov či antikoru. Tieto sa postarajú nielen o funkčnosť, ale tiež požadované vytvorenie príťažlivého vizuálneho prvku.

Zo súčasného pohľadu na prevedenie schodísk sa takisto môžeme spýtať, či uprednostníme schody so zábradlím alebo dokonca bez neho.
Chodba, schodisko, dolu schodmi

Týka sa to predovšetkým schodíšť umiestnených v interiéri. Áno, variant bez zábradlia je istým originálnym a štýlovým prvkom, ale z hľadiska bezpečnosti je voľba jasná. Pritom ak zvolíte vhodný typ tohto bezpečnostného doplnku, výsledok môže byť ešte krajší. Takisto sa v prípade zábradlí môžeme zamerať nielen na estetiku, ale aj ich odolnosť a dlhú životnosť, kedy ako správna možnosť pôsobí kvalitné nerezove zabradlie http://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/.

· Hodí sa tak pripomenúť, že zábradlia nemusia plniť iba očakávanú ochrannú funkciu, ale takisto dokážu výrazne doplniť dizajnovú stránku schodiska a okolitého priestoru.

Prevedenie zábradlia z nereze nielenže poskytuje kvalitatívne stránky, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť, ale pôsobí skutočne elegantne, pričom sa hodí ako skvelý prvok do dôstojne pôsobiacich interiérov. Jeho odolnostné stránky však plnohodnotne využijete tiež v exteriéri.

3/5 - (1 vote)